OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 Niedziela Zwykła – 17. IX. 2023 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17. 00 Msza Święta i Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną. Tradycyjnie wrześniowe Nabożeństwo Fatimskie poprowadzi były wikariusz naszej parafii, a obecnie Proboszcz w Jachówce, Ks. Mariusz Mendyk. O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej i Różańca prosimy mieszkańców Raciborowic. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwo.
 2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona jest na cela remontowe naszej parafii.
 3. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia:
 • Niedziela – Wspomnienie św. Roberta Bellarmina, Biskupa i Doktora Kościoła; św. Hildegardy z Bingen, Dziewicy i Doktora Kościoła; św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa. Odpust w Mogile – Suma Odpustowa o godz. 11. 00.
 • Poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.
 • Wtorek – z racji Odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego nasza parafia ma wyznaczone Nabożeństwo w Mogile. O godzinie 17. 00 na Placu Jana Pawła II rozpocznie się Droga Krzyżowa, a o godzinie 18. 00 w Bazylice będzie koncelebrowana Msza Święta i procesja. Zachęcam do uczestnictwa w tej Uroczystości.
 • Środa – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegona, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. O godz. 17. 00 Msza Święta oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18. 00 spotkanie kandydatów na ministrantów.
 • Czwartek – Święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 • Piątek – O godz. 17. 00 Msza Święta oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego.  O godzinie 18. 00 spotkanie dla młodzieży klas ósmych przygotowujących się do Bierzmowania
 • Sobota – Wspomnienie św. Pio, prezbitera.
 • Niedziela – Na Mszę Świętą o godzinie 11. 00 zapraszam Rodziców dzieci klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Zbiórka przed kościołem do puszek na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży w parafii, dekanacie i diecezji.
 1. Od 1 września kancelaria jest otwarta w nowych godzinach: środa i piątek – od 19. 00 do 20. 00; sobota – od 8. 00 do 9. 00.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”.
 3. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Franciszka Żylskiego. Wieczne odpoczywanie…