OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 Niedziela Zwykła – 8. X. 2023 r.

 1. O godzinie 16. 30 Nabożeństwo Różańcowe i Msza Święta – przez cały październik.
 2. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia:
 • Poniedziałek – Wspomnienie Błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa.
 • Piątek – Wspomnienie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego.
 • Niedziela – XXIII Dzień Papieski. Po każdej Mszy Świętej młodzież przed kościołem będzie zbierać do specjalnych puszek ofiary na stypendia dla uzdolnionych uczniów z ubogich rodzin – Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, Dziewicy    i Doktora Kościoła
 1. W przyszłą niedzielę Msza Święta o godz. 17. 00 i ostatnie Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną. To Nabożeństwo poprowadzi Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Maryi Panny. O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy mieszkańców Zastowa.
 2. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii.
 3. Spotkanie dla kandydatów na ministranta – wtorek o godz. 15. 30. Spotkanie ministrantów – sobota godz. 11.00.
 4. W październiku przyjmujemy na wypominki całoroczne i jednorazowe. Wypominki będą przyjmowane TYLKO w kancelarii                   w godzinach urzędowania. Wypominki jednorazowe będą czytane w pierwsze osiem dni listopada. Natomiast całoroczne – przed Mszami Świętymi o godz. 7. 00 i 9. 00. Ofiara za jedną osobę wypominaną wynosi tyle, ile intencja mszalna.
 5. Od 1 września kancelaria jest otwarta w nowych godzinach:  środa i piątek – od 19. 00 do 20. 00; sobota – od 8. 00 do 9. 00.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, kwartalnik „Magazyn Kościół – Dziedzictwo – Ojczyzna”. Dla zainteresowanych materiały gratis „Ku Kościołowi synodalnemu”.
 7. W zeszłym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. Mariusz Kusię. Pomódlmy się za niego – Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…