Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z kolejnym ograniczeniem liczby uczestników zgromadzeń

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl). Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia.

Jednocześnie kolejny raz zachęcam wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.

Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach.

Powierzając po raz kolejny Panu Bogu naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w kraju i za granicą, poprosiłem kardynała Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby włączył również Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego ma dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie dnia 25 marca 2020 roku.

W tym bardzo trudnym czasie ogarniam wszystkich moją modlitwą, zwłaszcza osoby starsze, chore i samotne. Równocześnie zachęcam do solidarnego podejmowana uczynków miłosiernych wobec osób potrzebujących.

Z pasterskim błogosławieństwem,

Abp Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Warszawa, dnia 24 marca 2020 roku

 

W związku z trwającą kwarantanną epidemiologiczną w naszej Parafii  do 11 kwietnia br.

        ( a jeśli zajdzie taka konieczność to aż do ustąpienia zagrożenia epidemiologicznego )

  • Msze św. są codziennie rano o godz.7.00 oraz wieczorem o godz. 17.00.  w Mszy Świętej może  uczestniczyć jednocześnie tylko 5 osób, ( pierwszeństwo mają osoby które zamówiły Mszę świętą )
  • Pół godz. przed wieczorną Mszą św. jest wstawienie Najświętszego Sakramentu cicha adoracja a na Jej zakończenie odmawiamy jedną dziesiątkę różańca oraz Litanię do św. Jana Pawła II.  modlitwy prowadzą mieszkańcy Dziekanowic.
  • Na zakończenie każdej Mszy św.  odmówimy  Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Suplikacje o uproszenie ustania epidemii.
  • Pół godz. przed ranną oraz wieczorną Mszą św. jest okazja do spowiedzi.
  • Główne drzwi do kościoła są otwarte przez cały dzień na prywatną modlitwę.