Święto św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

po   Msza św.  o 11.00  błogosławieństwo małych dzieci.   

o godz. 16.30 Nieszpory

 

   W tym tygodniu :

 

          w Poniedziałek   –   Święto świętych Młodzianków, męczenników    

 

          w  Środę   od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

           o godz.17.00 wieczorna  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy    

 

          we  Czwartek  –  św. Sylwestra , papieża     Zakończenie Roku 2020

                o  godz. 16.00  Uroczyste Nieszpory  z okolicznościowym kazaniem, suplikacjami oraz  hymnem dziękczynnym Ciebie Boga,  wysławiamy  

                                 po Nieszporach Msza św. dziękczynna za przeżyty Rok.

 

         w Piątek      –  Nowy Rok 2021 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

                                          54  Światowy Dzień Pokoju

Msze święte tak jak w każdą niedzielę; czyli  o  7.00,  9.00 , 11.00  i  17.00 

     Składka  przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się

 

           Sobota  św.Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

                                    –    Pierwsza Sobota miesiąca

Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

 

    W przyszłą Niedzielę     po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

 

 

zgodnie z zaleceniami nie będzie możliwa wizyta duszpasterska taka, jak to było w poprzednie lata. Nie pójdziemy po kolędzie do waszych domów. Aby nie dzielić parafian i różnicować, proponujemy więc następującą formę kolędy w niedziele i święta  będziemy zapraszać  do kościoła na  specjalną Mszę św. o 13.00  oraz 15.00 poszczególne rejony kolędowe, aby się modlić w intencji tych parafian i rodzin. Pod koniec Mszy św. odmówimy modlitwy i każda rodzina zabierze ze sobą do domu „ pakiet kolędowy” .

Msze św. Kolędowe  w tym tygodniu będą odprawiane w następującym porządku ;   Dzisiaj o godz.13.00   Batowice  o  godz.15.00   Kończyce   w Nowy Rok  1 stycznia  o godz.13.00   Zastów cz. I. wszystkie domy od pętli autobusowej   środkiem w stronę Maciejowic i Prus oraz tgz. działki o godz.15.00   Zastów cz. II. wszystkie pozostałe domy od pętli autobusowej w stronę  Prawdy i Raciborowic w przyszłą  Niedzielę  3 stycznia  o  godz.13.00   Dziekanowice cz. I. wszystkie domy od  Krzyża w stronę Raciborowic  czyli działki, bloki oraz tgz. łąki   o godz.15.00   Dziekanowice cz. II. wszystkie domy od  Krzyża w stronę Krakowa czyli  środek, Sudół, oraz mieszkańcy Krakowa należący do naszej parafii   zapraszamy jedną osobę z domu  jako przedstawiciela do wspólnej modlitwy i odebrania pakietu kolędowego.