Święto św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

oraz wspomnienie-  św. Szczepana – pierwszego męczennika

na  Msza św.  o 11.00   poświęcenie owsa do siewu oraz  błogosławieństwo małych dzieci.                                      

o godz. 16.30 Nieszpory a po nich o 17.00  Msza św.

Składka  przeznaczona jest na UPJP II w Krakowie       

 

 

W tym tygodniu :

 

                    w  Poniedziałek –   Święto świętego Jana Ewangelisty

po Mszy św. błogosławieństwo wina

 

 

                    we Wtorek    –   Święto świętych Młodzianków, męczenników           

     

 

       w  Środę – o godz.17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy   

 

 

                     w Piątek     św. Sylwestra , papieża

                                                     Zakończenie Roku 2021

                o  godz. 16.00  Uroczyste Nieszpory  z okolicznościowym kazaniem, suplikacjami oraz hymnem dziękczynnym Ciebie Boga,  wysławiamy  

                                    po Nieszporach Msza św. dziękczynna za przeżyty Rok.

Przyjdźmy na Nieszpory aby podziękować Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane w tym kończącym  się Roku i prosić o błogosławieństwo na nadchodzący  Nowy Rok 2022

 

 

 

 

 

              w Sobotę       –  Nowy Rok 2022 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

                                          55  Światowy Dzień Pokoju

          składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”

 

 

              w  przyszłą Niedzielę   po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

 

 

Wizyta duszpasterska  – KOLĘDA

 

27.XII. poniedziałek od godz. 9.00  Dziekanowice cz.I.  Sudół  rozpoczęcie ul.Długa 29  u Pana Jana Raźnego  i kolejno  w stronę nowych osiedli oraz domy za torami. czyli ulice ; Długa od nr. 29 do 1 oraz ulice Kolejowa, Szmaragdowa, Rajska, Skałeczna, Królewska, Dorożkowa,  ul. B1, B2, Krakowska, , Karola Wojtyły, Dziekanowicka

28.XII. wtorek   od. godz. 9.00   Dziekanowice cz..II   Środek i tgz.działki  rozpoczęcie ul.Wspólna 8 u Państwa Wyżga i dalej  ulica Długa od nr.127  do nr. 28 oraz ul. Zacisz, Jasna, Słoneczna, Turystyczna,  Kamienna,

29.XII. środa   od godz. 9.00    Dziekanowice cz.III  tgz. łąki oraz bloki  – tgz.Majątek  rozpoczęcie ul.Wolności 23  u Państwa Doniec  i kolejno  ulice Wolności,Wierzbowa ,Wspólna, Kwiatowa, , Polna, Na Niwę, Wąska, Długa od nr.128 do końca.

 

30.XII. czwartek  – od. godz.9.00 Raciborowice- Prawda   rozpoczęcie od strony Więcławic i kolejno wszystkie domy w stronę Raciborowic czyli ulice ; ; Na Brzezinie, ul.Prawda  , Wichrowa i Cicha ;  Myśliwska, Na Lesie, Pod Kopcem, Krakowiec,  Laudaus,  Pod Pielgrzymem, Pod Akacjami.  św.Rocha, Malownicze Wzgórze, Plebańska

 

Na kolędę przygotowujemy domowy ołtarz * a więc stół nakryty białym obrusem, krzyż , Pismo Święte , palące się świece, kropidło i wodę święconą. Wodę święconą można zabrać z przedsionka kościoła.

 

 

Wizyta Duszpasterska,  której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu jej zamieszkania, pracy i wspólnego rozwoju, przebiegać będzie w następujący sposób. W podanym dniu ksiądz pójdzie na wyznaczony teren parafii i odwiedzi te rodziny, które wyraźnie go zaproszą do siebie. Wyrażeniem woli będzie wyjście przed dom i zaproszenie księdza osobiście do domu. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą przyjąć księdza i nie wyjdą przed dom będą pominięte  i na zakończenie kolędy będą proszeni tu do kościoła na wspólną modlitwę i błogosławieństwo.

 

Wizytacja Duszpasterska czyli KOLĘDA w  wyjątkowych okolicznościach może ulec zmianie.