na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm wielkanocnych.

W dzisiejszą niedzielę  zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych które prowadzi ks.dr Marcin Kaznowski Inspektor Księży Salezjanów Prowincji Krakowskiej.

o godz. 7.00  Msze św  z nauką dla starszych, oraz zmianka tajemnic różańca świętego

o godz. 9.00 Msze św z nauką ogólną,

Uroczyste poświęcenie palm i Procesja z palmami rozpocznie się od ołtarza polowego  przed sumą o godz. 11.00  zostanie również rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą oraz najwyższą palmę zrobioną własnoręcznie. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkie dzieci .

O godz. 15.15  Droga Krzyżowa

O godz.16.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i po wieczornej Mszy św. o godz.17.30 nauka stanowa dla mężczyzn.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest  dla Ks. Rekolekcjonisty jako wynagrodzenie za trud głoszenia dla nas rekolekcji wielkopostnych.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia  :

w Wielki Poniedziałek ,Wielki Wtorek  Msze św. o godz. 7.00 , okazja do spowiedzi  od godz. 6.30

w Wielką Środę  Msze św. o godz. 7.00  oraz 17.00

okazja do spowiedzi   od godz. 6.30   oraz   od godz. 16.30

po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Wielki Czwartek  Dzień ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Najświętszego Sakramentu.

Msza Wieczerzy Pańskiej  o godz. 17.00

Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz.22.00

Wielki Piątek    –   Dzień naszego odkupienia przez śmierć krzyżową Pana Jezusa.

W tym dniu nie sprawuje się Mszy św.

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz.8.00

Droga Krzyżowa  o godz. 15.00

Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 17.00

Po wieczornej Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja przez całą noc aż do Liturgii  Wielkiej Soboty .

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Zaleca się zachowanie postu jakościowego również w Wielką Sobotę.

Wielka Sobota    –  Adoracja Pana Jezusa w Grobie  do godz. 18.00

Program Adoracji oraz osoby odpowiedzialne za przewodniczenie znajdziecie na stronie internetowej

naszej parafii oraz w gablotce przykościelnej .

Bardzo proszę aby do wspólnej modlitwy włączyły się poszczególne grupy i rejony.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele w Raciborowicach  od godz. 9.00 do 12.00 co pół godziny.

Ponadto ; o godz.9.00 na Prawdzie; 9.30 w Zastowie; o 10.00 w Dziekanowicach  10.30 w  Batowicach i o 11.00 w  Kończycach

Liturgię Wigilii Wielkanocnej rozpoczniemy o godz. 18.00

Na wieczorną Liturgię w Wielką Sobotę przynosimy świece.

Wielka Niedziela Rezurekcja o godz. 6.00 .

kolejna Msza św. o godz. 9.00 , 11.00    oraz 17.00

Na Rezurekcję prosimy orkiestrę, panie do świec, młodzież do feretronów, dzieci do dzwonienia  i posypywania kwiatów.  Kto może niech ubierze strój krakowski

w  Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.00 ,  9.00 , 11.00   oraz 17.00

Wszystkim którzy włączyli się w przeprowadzenie  piątkowej Drogi Krzyżowej  pod krzyż w Dziekanowicach  , którzy tak  licznie w modlitewnym skupieniu braliście udział  w tym wyjątkowym wielkopostnym nabożeństwie niech Pan Jezus Miłosierny błogosławi..