O godz. 15.15  Droga Krzyżowa 

     o godz. 16.00  „Gorzkie żale” z kazaniem Pasyjnym oraz Suplikacjami

                     po Gorzkich Żalach  – Msza św.

składka na Gorzkich Żalach w czasie błogosławieństwa relikwiami Krzyża świętego przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

W Polsce za udział w gorzkich żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 

             W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia  :

 

w Wielki Poniedziałek , Wielki Wtorek    Msze św. o godz. 7.00 ,

                             okazja do spowiedzi   od godz. 6.30         

w  Wielką Środę  Msze św. o godz. 7.00 oraz   o 17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

                            okazja do spowiedzi  od godz.  6.30  oraz od godz. 16.30.

 

Wielki Czwartek –  Dzień ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Najświętszego Sakramentu.

Msza Wieczerzy Pańskiej  o godz. 17.00 

Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz.22.00

 

Wielki Piątek    –   Dzień naszego odkupienia przez śmierć krzyżową Pana Jezusa.

                                     W tym dniu nie sprawuje się Mszy św. 

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz.8.00 

Droga Krzyżowa  o godz. 15.00 

Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 17.00  

Po wieczornej Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja przez całą noc aż do Liturgii  Wielkiej Soboty .

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

                Zaleca się zachowanie postu jakościowego również w Wielką Sobotę.

 

Wielka Sobota    –  Adoracja Pana Jezusa w Grobie  do godz. 18.00

Program Adoracji oraz osoby odpowiedzialne za przewodniczenie znajdziecie na stronie internetowej  naszej parafii oraz w gablotce przykościelnej .

 Bardzo prosimy  aby  w adoracji jednocześnie uczestniczyło nie więcej niż  30 osób.

 

Poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny będzie w Wielką Sobotę na otwartej przestrzeni ;  w Raciborowicach za kościołem przy ołtarzu polowym   od godz. 9.00 do 12.00 co pół godziny.  Ponadto w  poszczególnych wioskach w  miejscach gdzie odprawiamy Msze św. majowe ; o godz.9.00 na Prawdzie; 9.30 w Zastowie; o 10.00 w Dziekanowicach  10.30 w  Batowicach i o 11.00 w  Kończycach .

 

Liturgię Wigilii Wielkanocnej rozpoczniemy o godz. 18.00  

                       Na wieczorną Liturgię w Wielką Sobotę przynosimy świece.

 

 

Wielka Niedziela    Rezurekcja  o godz. 6.00   przy ołtarzu polowym  procesja bez Uroczystej oprawy  czyli bez  baldachimu , feretronów .  Można wziąść chorągwie zachowując jednakże dystans minimum 2 m   od siebie, to również dotyczy dziewczynek sypiących kwiaty i każdego uczestnika procesji Rezurekcyjnej .

kolejne ;  Msze  św. o godz. 9.00 , 11.00   oraz 17.00

Msze św. o 9.00 oraz 11.00   przy ołtarzu polowym  o 17.00 w kościele 

Poniedziałek Wielkanocny   Msze św. o godz. 7.00 ,  9.00 , 11.00    oraz 17.00

Msze św. o 7.00, 9.00 oraz 11.00 przy ołtarzu polowym

                                                       

Przeżywamy trudny czas, ale patrzymy z nadzieją w przyszłość. Kościół zawsze takie sytuacje odczytuje jako wezwanie do modlitwy i pokuty. Dlatego trwajmy na modlitwie i pokucie. Módlmy się, aby Bóg pozwolił opanować groźną epidemię i powstrzymał koronawirusa. Prośmy, aby chronił nasze rodziny i przywrócił zdrowie zarażonym. Prośmy także o zdrowie i siły dla lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich tych, którzy pracują nad naszym bezpieczeństwem Nie popadajmy w rozpacz i zwątpienie. Jezus powiedział: Nie lękajcie się… odwagi! Ja jestem, nie bójcie się! On przeprowadzi nas przez ten trudny czas, umocni i zjednoczy. Codziennie powtarzajmy Jezu ufam Tobie!

 

 

 

Bardzo prosimy aby zarówno podczas Nabożeństw sprawowanych na zewnątrz kościoła jak i podczas poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny  zachowywać przepisy sanitarne, mieć zakryte usta i nos, oraz przestrzegać dystansu 2 m. od siebie, jeśli nie jesteście mieszkańcami tego samego domu.

 

 

Od wczoraj obowiązują nowe obostrzenia sanitarne   dlatego jeśli tylko pogoda pozwoli Uroczystości Niedzieli Palmowej , Wielkiego Czwartku,  Wielkiej Soboty oraz  Zmartwychwstania Pańskiego będziemy celebrowali przy ołtarzu polowym.

 

zmianka tajemnic różańca św. będzie w drugi dzień Świąt po rannej Mszy św.

 

Baranki Wielkanocne Caritasu, jako  dzieło pomocy biednym ,  można nabyć obok ołtarza św. Małgorzaty ofiary  wrzucamy do skrzynki nad barankami , to nie zapłata za baranka, lecz konkretna pomoc potrzebującym wsparcia.