O godz. 16.30  Nieszpory i o godz. 17.00 wieczorna Msza św.

Dzisiaj rozpoczyna się 78 Tydzień Miłosierdzia. Składka przeznaczona jest na Caritas.

W tym tygodniu  :

Poniedziałek –  Święto św. Marka , Ewangelisty , patrona Metropolity Krakowskiego

Wtorek –  Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika , głównego patrona Polski

Środa      –   o godz. 17.00  Msza św.Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek      Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy

–  o godz.17.00  Msza św. oraz  Koronka do Miłosierdzia Bożego

W przyszłą niedzielę  – o godz. 16.30.  Rozpoczęcie Nabożeństw majowych

Nabożeństwa majowe będą  codziennie o godz.16.30  a po nich Msza św.

W czasie tegorocznych nabożeństw majowych modlić się będziemy szczególnie o pokój w Ukrainie za Kościół w Polsce, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje.

Nabożeństwa majowe i Msze św. o bł. Boże i dobre urodzaje z poszczególnych wioskach pod Figurami tak jak to było w latach ubiegłych będą w przyszłym tygodniu.

W przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

W przyszłą niedzielę  na sumie o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich przeżywać będą  Uroczystość Pierwszej Komunii św.

O godz. 10.45 dzieci wraz z rodzinami zbiorą się obok ołtarza polowego za kościołem, po modlitwach i błogosławieństwie rodziców w uroczystej procesji zostaną wprowadzone do kościoła na Mszę św. podczas której po raz pierwszy w pełni uczestnicząc w Najświętszej Ofierze Chrystusa przyjmą Jego Boskie Ciało, czyli Eucharystię.

Wszystkich nie związanych z  uroczystością I-szo Komunijną prosimy w miarę możliwości o skorzystanie z terminu  innych Mszy św.

Spowiedź dla dzieci komunijnych ich rodziców rodzeństwa i krewnych będzie w sobotę od  godz.9.00

Tradycyjnie  prosimy  rodziców dzieci komunijnych w najbliższy piątek 29 kwietnia do gruntownego sprzątania kościoła i otoczenia. Otoczenie kościoła w ciągu dnia, natomiast wnętrze świątyni po wieczornej Mszy św.

W przyszłą niedzielę Członkowie Rady Parafialnej po każdej Mszy św.  przeprowadzą drugą z trzech  zaplanowanych zbiórek na prace projektowe  dotyczące modernizacji instalacji elektrycznej w kościele, wykonanie , systemów zabezpieczających przed pożarem, instalacji antywłamaniowej , monitoringu oraz modernizacji ogrzewania kościoła.

Koszty projektowe sięgające na dzień dzisiejszy kwoty około 80 tys. w całości musi pokryć parafia  Co pozwoli nam zwrócić się do różnych instytucji  z prośbą o dotacje na wykonanie planowanych zadań.  Kosztorys prac projektowych znajduje się w gablocie przykościelnej oraz na stronie internetowej naszej parafii.

Ofiary można też przekazać bezpośrednio na konto parafialne. Nr.Konta  można zabrać od Członków Rady  Parafialnej ; znajduje się na stronie internetowej oraz w gablocie przykościelnej.

Kolejną zbiórkę Rada Parafialna  przeprowadzi  w  niedziele 5 czerwca.