Dzisiaj kończy się liturgiczne przeżywanie Bożego Narodzenia, jednakże w Polskiej tradycji  dekoracje świąteczne i śpiewanie kolęd trwa do 2 lutego do MB Gromnicznej.

o godz. 16.30 Nieszpory

W tym tygodniu :

w  Środę  – o godz.17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w Piątek  o godz.17.00  Msza św.Koronką do Bożego Miłosierdzia

W przyszłą niedzielę 3-cia niedziela miesiąca ale składka  przeznaczona będzie nie na prace remontowo-budowlane  lecz na ogrzewanie kościoła.

Wizytacja Duszpasterska czyli KOLĘDA w tym tygodniu ;

Jutro w poniedziałek – od. godz.9.00 Raciborowice cz.I. rozpoczęcie  od  strony Zastowa  ul.Jana Długosza 2 u Państwa Dukat i kolejno cała ul. Jana Długosza oraz ulice ; Solna, Braci, Radzikowskiego, Szkolna, Kanonicza,

We wtorek od godz.9.00   Raciborowice cz. II rozpoczęcie od Ciepielów we młynie i kolejno wszystkie domy w stronę Kończyc.  czyli ulice ;  Młyńska, Rzeczna, Na Błonia, Wieniawa, Rycerza Racibora, Wyborna.

W środę  od. godz.9.00   Raciborowice  cz.III. tgz Majątek i domy wokół kościoła  oraz domy za torami czyli ulica ; Papieska , św.Małgorzaty, Wawelska, Krajobrazowa, Kolejowa, Nad Zalewem

W sobotę zakończenie tegorocznej Kolędy dla tych rodzin, które z obawy na  epidemię  lub innych przeszkód nie mogły przyjąć księdza po kolędzie.

O godz. 12.00  zapraszamy na Msza św. z przekazaniem kolędowych obrazków oraz  błogosławieństwem dla przedstawicieli rodzin z Kończyc, Raciborowic oraz Zastowa.

A na Mszę św. o godz.15.00 zapraszamy przedstawicieli rodzin z Batowic, Dziekanowic oraz Prawdy.

Ze względów  obostrzeń epidemicznych tegoroczna kolęda zostaje ograniczona tylko do nawiedzenia domu i błogosławieństwa.

Bardzo prosimy aby wszyscy którzy sobie życzą by kapłan nawiedził i poświęcił ich dom  zechcieli wyjść do drzwi i poprosić, wszyscy którzy mają obawy i nie życzą sobie kapłana w tym roku na zakończenie kolędy tzn. w najbliższą sobotę 15 stycznia są proszeni tu do kościoła na wspólną modlitwę i błogosławieństwo.