W dzisiejszą niedzielę Niedzielę Bożego Miłosierdzia na placu św. Piotra w Rzymie Kanonizacja dwóch papieży ; Jana XXIII i Jana Pawła II.
Wszystkich, którym bliska jest osoba św. Jana Pawła II zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczennej za dar kanonizacji na Nieszpory o godz 16.30 oraz wieczorną Mszę św.o godz.17.00

Wczoraj wieczorem Przygotowując się do Kanonizacji bł. Ojca Jana Pawła II w łączności z trwającymi na modlitwie w Rzymie pielgrzymami z całego świata ks. Prof. Jan Machniak poświęcił obraz olejny do Głównego ołtarza przedstawiający św. Jana Pawła II. Obraz ten namalowany przez miejscowego artystę Artura Ceglińskiego towarzyszyć nam będzie zawsze podczas Nabożeństw do św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu przypada:

Poniedziałek

Liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika Głównego Patrona Polski

Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

o 17.00 Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek

Pierwszy Czwartek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.30 oraz wieczorem od godz. 16.30

wspomnienie św. Józefa, robotnika

o godz. 17.00 Rozpoczęcie Nabożeństw majowych

Nabożeństwa majowe będą w ciągu tygodnia codziennie o godz.17.00 a po nich Msza św. natomiast w niedziele i święta majówka zamiast nieszporów o 16.30 i o 17.00 Msza św.

W czasie nabożeństw majowych modlić się będziemy szczególnie za Ojca św. za Kościół w Polsce, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje.

Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych pięknych majowych modlitwach. Zwłaszcza młodzież i dzieci.

Nabożeństwa majowe i Msze św. o bł. Boże i dobre urodzaje z poszczególnych wioskach pod Figurami tak jak to było w latach ubiegłych będą w przyszłym tygodniu.

św. Atanazego , bpa i dr Kościoła
Pierwszy Piątek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.30 oraz wieczorem od godz. 16.30

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego po rannej Mszy św.

od godz. 9.00 objazd chorych po domach

W najbliższy piątek zapraszamy na Mszę dziękczynną i majówkę wszystkie rodziny, które w minionym tygodniu gościły obraz Jezusa Miłosiernego w swoich domach w ramach trwającej peregrynacji.

Uroczystość Najśw. Maryi Panny – Królowej Polski
Msze św. jak w niedziele o ; 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00
Pierwsza Sobota miesiąca Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

materiały na Wieczór z Janem Pawłem II w „babińcu”

W przyszłą niedzielę

św. Floriana, męczennika , patrona strażaków i hutników

pierwsza niedziela miesiąca po rannej Mszy św. zmaianka tajemnic różańca świętego