o godz. 16.30 Nieszpory połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu  

 

W tym tygodniu :

           w Środę         —  od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

                 o godz.17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy 

 

            w Piątek       –   od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

                 o godz.17.00  Msza św. z  Koronką do Miłosierdzia Bożego 

 

           Roraty przez cały Adwent codziennie rano o godz.7.00

Zachęcamy do udziału w tych adwentowych nabożeństwach wszystkich, dzieci, młodzież oraz osoby starsze , razem z Maryją oczekujmy na przyjście Jezusa.

 

SPOWIEDŹ ADWENTOWA  będzie u nas w kościele tuż przed Świętami czyli w najbliższą sobotę 21 grudnia   od godz. 8.00 do 11.00  oraz  od 15.00 do 17.00

 

Msze św. w sobotę będą o godz.7.00  Roraty,

o godz. 9.00  ( w przerwie spowiedzi)

oraz o na zakończenie spowiedzi adwentowej  godz.17.00

                        co pół godz. udzielana będzie Komunia Święta.

 

Chociaż spowiadamy codziennie przed Mszą św. rano lub wieczorem to jednakże jest okazja do spowiedzi tradycyjnie w ostatnią sobotę przed świętami, będzie 5 księży spowiadało aby nie trzeba było czekać w kolejkach.  Bardzo prosimy tak rozplanować zajęcia aby skorzystać z okazji do spowiedzi. By nie było nikogo spośród nas że święta  spędza bez  spowiedzi i bez łaski uświęcającej, bez Komunii świętej, jak poganin.

 

Dzisiaj przypada 3-cia niedziela miesiąca więc składka jest przeznaczona na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii.

 

Jak już informowaliśmy w ubiegłą niedzielę nasz parafianin z Zastowa Mateusz lat 11 zmaga się z ciężkim przypadkiem nowotworu . Możemy pomóc Mateuszowi  w dzisiejszą niedziele po wszystkich Mszach świętych przed kościołem koleżanki i koledzy z klasy Mateusza do specjalnych puszek zbierają ofiary na Jego leczenie.

 

W związku z … zarządzam, Metropolity Krakowskiego by  do końca 2020 roku we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec której należy odmówić jedną dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II.   Bardzo wszystkich prosimy we wszystkie niedziele,  środy i piątki  abyście postarali się znaleźć czas i przychodzili na adorację, Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą św.  W grudniu  modlitwy prowadzą mieszkańcy Raciborowic.

 

Dzisiaj na Mszy św. o godz.11-tej  w uroczysty sposób do grona ministrantów zostanie dołączonych 4 chłopców ; Michał Doniec oraz Tomasz Waśko z Dziekanowic, Jakub Pająk z Zastowa i Kacper Tynor z Raciborowic.