Z dużym wyprzedzeniem zostały zaplanowane modlitewne wydarzenia pierwszej połowy 2020 roku. Rekolekcje wielkopostne miał głosić Ojciec Benedykt, majowemu Nabożeństwu Fatimskiemu miał przewodniczyć Ks. Arcybiskup M. Mokrzycki Metropolita Lwowa .

19 maja 35- tą rocznicę święceń kapłańskich obchodził Ksiądz Proboszcz. Uroczystość Bożego Ciała to wielkie święto, w którym uczestniczy wielu parafian.

Niestety pandemia i związane z nią zakazy, spowodowały że wspomniane uroczystości miały ograniczony liczebnie, ale bardzo podniosły i niezapomniany przebieg.

17 maja 2020 roku przeżywaliśmy Nabożeństwo Fatimskie, w formie przystosowanej do zakazów związanych z epidemią. Figura Maryi, udekorowana nowymi pięknymi kwiatami nie wyruszyła w procesji ulicami naszej parafii, pozostała w świątyni. Pięknie oświetlona, ustawiona na tle nastrojowej kompozycji, zapraszała przybyłych do różańcowej modlitwy.

Było to wzruszające, podniosłe, pozostające w pamięci przeżycie modlitewne.

Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Proboszcz, modląc się za parafian. Ksiądz Mariusz Mendyk i Ksiądz Krzysztof Karnas modlili się w intencji Księdza Proboszcza, który w tym dniu obchodził 35-tą rocznicę święceń kapłańskich. W tym trudnym czasie była to uroczystość bardzo skromna, głównym jej przesłaniem była modlitwa z życzeniami Błogosławieństwa Bożego, Opieki Ducha Świętego, zdrowia na następne lata pracy duszpasterskiej .Ksiądz Proboszcz posługę kapłańską w naszej parafii pełni od 2004 roku. Bardzo serdecznie dziękuję Księdzu Mariuszowi Mendykowi i Księdzu Krzysztofowi Karnasowi, którzy w to niedzielne popołudnie, / mimo wielu obowiązków w swoich obecnych miejscach posługi kapłańskiej / przybyli do swojej dawnej parafii, w której przed laty byli wikariuszami, aby modlić się w intencji Księdza Kanonika. Mamy nadzieję, że następny jubileusz będzie w normalnym czasie i będzie miał bardziej uroczystą oprawę .

11 czerwiec 2020 roku Boże Ciało, uroczystość w której, w normalnych warunkach, bierze udział cała parafia, w tym roku miała inny przebieg. Pan Jezus odwiedził wszystkie sołectwa naszej parafii. Mieszkańcy każdej miejscowości, zbierali się pod zbudowanymi ołtarzami ,

oczekując w modlitewnym skupieniu na przybycie Pana Jezusa. Monstrancja z Panem Jezusem przemieszczała się na specjalnie przygotowanej, pięknie udekorowanej platformie.

Orszakowi towarzyszyła służba liturgiczna, orkiestra, oraz sznur samochodów w których parafianie towarzyszyli Panu Jezusowi, wędrującemu pięknie udekorowanymi drogami naszej parafii. Modlitwa w Boże Ciało, która miała miejsce w każdym sołectwie to także piękne przeżycie. Dziękuję wszystkim którzy pomagali zorganizować tą uroczystość. Dziękuję Księdzu Proboszczowi który z Panem Jezusem dotarł do wielu zakątków parafii.

Tak nasza parafia modliła się w tym trudnym czasie pandemii, która w dalszym ciągu wpływa na jakość naszego życia religijnego, zawodowego i rodzinnego.