Odpowiadając na zalecenia zawarte w Dekrecie Metropolity Krakowskiego  w naszej Parafii   końca marca br.

( a jeśli zajdzie taka konieczność to aż do ustąpienia zagrożenia epidemiologicznego )

Msze św. w naszym kościele będą w niedziele jak dotychczas,  o godz.7.00   o godz. 9.00  ; o godz. 11.00   ; o godz.  17.00

• w ciągu tygodnia Msze św. będą codziennie rano o godz.7.00 oraz wieczorem o godz. 17.00.

• Pół godz. przed wieczorną Mszą św. będzie wstawienie Najświętszego Sakramentu cicha adoracja a na Jej zakończenie odmówimy jedną dziesiątkę różańca oraz Litanię do św. Jana Pawła II. modlitwy prowadzą mieszkańcy Dziekanowic.

• Na zakończenie każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz odśpiewamy Suplikacje.

• Pół godz. przed ranną oraz wieczorną Mszą św. będzie okazja do spowiedzi.

• Główne drzwi do kościoła będą otwarte przez cały dzień na prywatną modlitwę.

• Na zakończenie Gorzkich Żali zamiast ucałowania Relikwii Krzyża świętego będzie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, tgz. Lurdzkie.
  • Przewodniczący Episkopatu wskazuje, że ponieważ istnieje wiele dróg przenoszenia się koronawirusa, trzeba, „aby księża w ośrodkach, w których pojawiłoby się takie zagrożenie, przekazali wiernym informację o możliwości przyjmowania na ten czas Komunii świętej duchowej lub na rękę”.

Do czasu aż w naszym rejonie nie pojawi się takie zagrożenie Coronowirusem Komunii udzielamy na dotychczasowych zasadach.