Wrzesień, październik to okres kiedy wraz z Ks. Kanonikiem wyruszamy na tradycyjną już pielgrzymkę na Jasną Górę. W tym roku nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy o godzinie 5-tej rano 1 października 2011 r. Tajemnica tak wczesnego wyjazdu tkwiła w tym, że już o 7:30 Ks. Kanonik z Arcybiskupem St. Nowakiem celebrował Mszę Świętą przed Cudownym Obrazem, a pątnicy mogli modlić się bardzo blisko jasnogórskiego obrazu.

Po tak uroczystej mszy, czas wolny a potem udaliśmy się do Bazyliki Archikatedralnej Świętej Rodziny znajdującej się na ulicy Krakowskiej w Częstochowie.
Jest to przepiękna, monumentalna budowla powstała na początku XX wieku.
Początkowo miał to być kościół parafialny, ale po utworzeniu w 1925 r. przez papieża Piusa XI
diecezji częstochowskiej, Kościół Świętej Rodziny stał się katedrą częstochowską.
W 1962 r. papież Jan XXIII podniósł tą świątynie do godności bazyliki mniejszej.
Diecezja częstochowska w 1992 r. została podniesiona do rangi archidiecezji, a katedra stała się archikatedrą. Po tej wspaniałej świątyni oprowadzał nas i jej historię opowiadał Ks. St. Gębka proboszcz i kustosz sanktuarium Świętej Rodziny. Jest to przepiękne miejsce, warte zobaczenia i godne plecenia tym wszystkim którzy udają się do Częstochowy.

W katedrze Ks. Kanonik umówił się z Ks. St. Krupińskim, który jest związany z naszą parafią, a obecnie pełni posługę duszpasterską w parafii Św. Stanisława Kostki w Częstochowie.
Ks. Stanisław zawiózł nas do Sanktuarium Świętego Ojca Pio na Świętą Górkę Przeprośną.
Sanktuarium Świętego Ojca Pio, ustanowione dekretem Arcybiskupa St. Nowaka 23.IX.2006 r.
– to kościół Ośmiu Błogosławieństw, wzgórze zwane Przeprośną Górką, stacje Drogi Krzyżowej i Drogi Różańcowej. W kościele dolnym znajdują się relikwie świętego Ojca Pio.
Na Świętej Górce Przeprośnej od wieków modlili się pątnicy udający się na Jasną Górę, tu znajduje się droga krzyżowa. Wędrując od stacji do stacji, przemierzamy tyle kroków ile Pan Jezus, niosący krzyż i udający się na Golgotę. W samo południe, przy pięknej słonecznej pogodzie, w skupieniu i zadumie podążaliśmy do malowniczo wpisanych w otaczających nas krajobraz, surowych w formie kompozycji, stacji drogi krzyżowej.
Motywy rzeźb poszczególnych stacji zostały zaczerpnięte z biblii, a przewodnikiem po tych leśnych dróżkach jest święty Ojciec Pio, patron tego miejsca. Piękna przyroda, cisza, spokój pozwoliły każdemu wsłuchać się w słowa rozważań modlitewnych i na osobiste przeżywanie tych niezapomnianych chwil. Dziękuję Ks. Stanisławowi Krupińskiemu, bo to dzięki niemu mogliśmy modlić się w miejscu w którym każdy mógł pogłębić swoją wiarę.
Wczesnym popołudniem wróciliśmy na Jasną Górę, a tam tłumy pątników, wszędzie kolejki.
Z wielkim trudem, z dużej odległości mogliśmy się pożegnać z Jasnogórska Panią.
Dziękuję wszystkim pielgrzymom za uczestnictwo i dyscyplinę i skupienie.
Ks. Kanonikowi dziękuję za modlitwę, śpiew i stworzenie – jak zawsze – wspaniałej, rodzinnej, pielgrzymkowej atmosfery.
Zgodnie z naszą tradycją już w autokarze przedstawiliśmy program naszej zagranicznej pielgrzymki. Tym razem w lutym 2012 r. zapraszamy do Włoch. Mamy dwa główne cele:
Rzym gdzie chcemy się modlić przy grobie błogosławionego Jana Pawła II, oraz San Giovanni Rotundo gdzie nawiedzimy Sanktuarium Św. Ojca Pio. A po drodze Padwa, Orvieto, Pompeje,
Lanciano, Mannopello i inne.
Zapraszamy…