W Dzisiejszą niedzielę kończymy 40-to godzinne Nabożeństwo przed Wielkim Postem,  po każdej Mszy św. tak jak to było w ubiegłe niedziele  jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna  adoracja  a później prywatna  adoracja do następnej Mszy św. Zachęcamy do adoracji całymi rodzinami zwłaszcza w godzinach poobiednich.

O godz. 16.30 zamiast nieszporów wspólna adoracja   i o 17.00 wieczorna Msza św.

W tym tygodniu  :

w  Środę    –    Środa Popielcowa Rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu

Msze św. oraz posypanie głów popiołem o godz.7.00,  9.00   i   17.00

w środę popielcową obowiązuje nie tylko wstrzemięźliwość ale także post ścisły.

Prawo Kościelne mówi że; Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki całego roku oraz w środę popielcową , natomiast Post ścisły czyli jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

W środę popielcową przeżywać będziemy jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Narodem Ukraińskim, prosząc o ustanie działań wojennych i pokój.

w Czwartek    –  Święto  św. Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej

Pierwszy Czwartek miesiąca

spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.30

o godz.17.00 Msza św. oraz Godzina Święta z modlitwami o  powołania kapłańskie i zakonne za pośrednictwem Ojca św. Jana Pawła II.

w Piątek        –  Pierwszy Piątek miesiąca

spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.30

Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej Mszy św.

Od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach.

Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 16.30  po niej Msza św.   i   o godz. 18.00 droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież zapraszamy na nią tych wszystkich którzy wcześniej przyjść nie mogą.

na drogę krzyżową o 18-tej  obowiązkowo przychodzi młodzież klas 7-mych i 8-mych Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do bierzmowania. Po tej drodze krzyżowej młodzież ta będzie miała bowiem  nauki zamiast spotkań w I-sze Czwartki miesiąca.

w Sobotę   –  Pierwsza Sobota miesiąca

Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

w przyszłą niedzielę o godz.16.00  będą pierwsze „Gorzkie żale” z kazaniem Pasyjnym oraz Suplikacjami a po Gorzkich Żalach – Msza św.

Przed Gorzkimi żalami o godz.15.15  Droga Krzyżowa

składka na Gorzkich Żalach tradycyjnie przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

W Polsce za udział w gorzkich żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

W przyszłą niedzielę Pierwsza Niedziela  miesiąca  po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

W naszej Archidiecezji rozpoczyna się od środy popielcowej spowiedź i Komunia święta wielkanocna  i trwać będzie do Uroczystości Trójcy Świętej .

Od środy popielcowej do I-szej niedzieli Wielkiego Postu przypadają dni modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Centrum Jana Pawła II  w Łagiewnikach.

W piątek po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie Pań z Zespołu Charytatywnego .

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. na plebanii będzie spotkanie Rady Parafialnej

Pomoc dla Ukrainy  organizowana przez Caritas można znaleźć w gablotce przykościelnej i na stronach Caritas Archidiecezji Krakowskiej.  Można się więc zaznajomić co i jak możemy pomóc a o szczegółach tej pomocy płynącej z naszej  parafii podamy w przyszłą niedzielę

W  przyszłą niedzielę  po wszystkich Mszach św. Panie  z Caritas naszej parafii przeprowadzą  zbiórkę środków pieniężnych do puszek z przeznaczeniem na pomoc obywatelom Ukrainy.