Dzisiaj kończymy 40-to godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem,  Po każdej Mszy św. tak jak to było w ubiegłe niedziele  jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna  adoracja a później prywatna  adoracja do następnej Mszy św. Zachęcamy do adoracji całymi rodzinami zwłaszcza w godzinach poobiednich.

O godz. 16.30 zamiast nieszporów wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu  i o 17.00 wieczorna Msza św.

W tym tygodniu  :

Środa    –     Środa Popielcowa – Rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu

Msze św. z posypanie głów popiołem o godz7.00,  9.00  i 17.00

od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

w środę popielcową obowiązuje nie tylko wstrzemięźliwość ale także post ścisły.

Piątek      od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.00  po niej Msza św.

a  o godz. 19.00 droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież zapraszamy na nią tych wszystkich którzy wcześniej przyjść nie mogą

W przyszłą niedzielę o godz.16.00  będą pierwsze „Gorzkie żale” z kazaniem Pasyjnym oraz Suplikacjami a po Gorzkich Żalach – Msza św.

Przed Gorzkimi żalami o godz.15.15  Droga Krzyżowa  ,   składka na Gorzkich Żalach tradycyjnie przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

W naszej Archidiecezji rozpoczyna się od środy popielcowej spowiedź i Komunia święta wielkanocna  i trwać będzie do Uroczystości Trójcy Świętej .

Od środy popielcowej do I-szej niedzieli Wielkiego Postu przypadają dni modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Centrum Jana Pawła II  w Łagiewnikach.

Panie z Zespołu Charytatywnego naszej parafii od przyszłej niedzieli będą rozprowadzać  Baranki Wielkanocne Caritasu, jako  dzieło pomocy biednym , ofiary  to nie jest zapłata za baranka, lecz konkretna pomoc głodnym, biednym , potrzebującym pomocy.

W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Pań z Zespołu Charytatywnego .

W związku z zarządzeniem, Metropolity Krakowskiego by  do końca 2020 roku pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, a na Jej zakończenie by odmówić jedną dziesiątkę różańca oraz Litanię do św. Jana Pawła II.  Zapraszamy w tym tygodniu wszystkich w  środę  i piątek na wieczorną adorację, W lutym modlitwy prowadzą mieszkańcy Kończyc.