Dzisiaj kończymy 40-to godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem,  po każdej Mszy św. tak jak to było w ubiegłe niedziele  jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna  krótka adoracja  a później prywatna  adoracja do następnej Mszy św. Zachęcamy do adoracji całymi rodzinami zwłaszcza w godzinach poobiednich.

o godz. 16.30  zamiast Nieszporów  będzie wspólna pół godzinna  Adoracja  prowadzona przez księdza i o 17.00  Msza św.

Dzisiaj 3-cia niedziela miesiąca więc składka  przeznaczona jest  na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

W tym tygodniu  :

w  Środę    –    Środa Popielcowa Rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu

Msze św. oraz posypanie głów popiołem o godz.7.00,  9.00  i 17.00

w środę popielcową obowiązuje nie tylko wstrzemięźliwość ale także post ścisły.

Prawo Kościelne mówi że; Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki całego roku oraz w środę popielcową , natomiast Post ścisły czyli jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

po wieczornej Mszy św.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w Piątek   –  Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 16.30  po niej Msza św.

a  o godz. 19.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież  zapraszamy na nią tych wszystkich którzy wcześniej przyjść nie mogą

W przyszłą niedzielę o godz.16.00  będą pierwsze „Gorzkie żale” z kazaniem Pasyjnym oraz Suplikacjami a po Gorzkich Żalach – Msza św.

Przed Gorzkimi żalami o godz.15.15  Droga Krzyżowa prowadzona przez wiernych

składka na Gorzkich Żalach podczas ucałowania relikwii Krzyża świętego tradycyjnie przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

W Polsce za udział w gorzkich żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

W naszej Archidiecezji rozpoczyna się od środy popielcowej spowiedź i Komunia święta wielkanocna  i trwać będzie do Uroczystości Trójcy Świętej .

Od środy popielcowej do I-szej niedzieli Wielkiego Postu przypadają dni modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Centrum Jana Pawła II  w Łagiewnikach.

W piątek po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie Pań z Zespołu Charytatywnego .

Przygotowania do Bierzmowania  dla klas 6-tych i 7-mych będą w Sali Parafialnej w następującym porządku : Poniedziałek godz. 14.30 klasa 6 a  ,  godz. 15.30  klasa 7,  środa godz. 14.30 klasa 6 b,  jeśli ktoś nie może przyjść w wyznaczonym terminie może przyjść w innym .

Spotkanie dla kandydatów na ministrantów będzie we wtorek o godz.16.15, a spotkanie wszystkich ministrantów w sobotę o godz.16.00