W dzisiejszą niedzielę kończymy 40-to godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem, które trwa przez kolejne trzy niedziele. Po wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu, zachęcamy do prywatnego adorowania Pana Jezusa do następnej Mszy św.  Zachęcamy także do adoracji całymi rodzinami zwłaszcza w godzinach poobiednich.

O godz. 16.30 zamiast nieszporów wspólna adoracja i o 17.00 wieczorna Msza św.

Środę – Środa Popielcowa – Rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu
Msze św. oraz posypanie głów popiołem o godz.7.00 ,  9.00  i  17.00

w środę popielcową obowiązuje nie tylko wstrzemięźliwość ale także post ścisły.

Piątek – Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.00 po niej Msza św.
a o godz. 19.00 droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież

W piątek na Msze św. oraz Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy tych wszystkich , którzy w tym tygodniu goszczą obraz Jezusa Miłosiernego w swoich domach w ramach trwającej peregrynacji.

W przyszłą niedzielę o godz.16.00 będą pierwsze „Gorzkie żale” z kazaniem Pasyjnym oraz Suplikacjami a po Gorzkich Żalach – Msza św.
Przed Gorzkimi żalami o godz.15.15 Droga Krzyżowa

W naszej Archidiecezji rozpoczyna się od środy popielcowej spowiedź i Komunia święta wielkanocna i trwać będzie do Uroczystości Trójcy Świętej .

Od środy popielcowej do I-szej niedzieli Wielkiego Postu przypadają dni modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

Bóg zapłać Paniom z Zespołu charytatywnego oraz dzieciom ze Szkolnego Koła Caritas za wczorajsze zaangażowanie w przeprowadzenie „dnia chorego” w naszej parafii.  Również podziękowanie dla tych, którzy zadbali o to by do kościoła przywieść 58 chorych i starszych.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.