Dzisiaj kończymy 40-to godzinne Nabożeństwo przed Wielkim Postem,  Po każdej Mszy św. tak jak to było w ubiegłe niedziele  jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna  adoracja a później prywatna  adoracja do następnej Mszy św. Zachęcamy do adoracji całymi rodzinami zwłaszcza w godzinach poobiednich.

O godz. 16.30 zamiast Nieszporów wspólna adoracja   i o 17.00 wieczorna Msza św.

W tym tygodniu  :

w  Środę    –     Środa PopielcowaRozpoczyna się Okres Wielkiego Postu

Msze św. oraz posypanie głów popiołem o godz.7.00,  9.00  i 17.00

po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w środę popielcową obowiązuje nie tylko wstrzemięźliwość ale także post ścisły.

Prawo Kościelne mówi że; Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki całego roku oraz w środę popielcową , natomiast Post ścisły czyli jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

w Piątek     –   Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.00  po niej Msza św.

o godz. 19.00 Droga Krzyżowa prowadzona  przez młodzież klas 8-mych oraz I-szych klas szkoły średniej ,która oczekuje na Bierzmowanie.zapraszamy na nią także  tych wszystkich którzy wcześniej przyjść nie mogą.

W przyszłą niedzielę o godz.16.00  będą pierwszeGorzkie żale” z kazaniem Pasyjnym oraz Suplikacjami a po Gorzkich Żalach – Msza św.

Przed Gorzkimi żalami o godz.15.15  Droga Krzyżowa

składka na Gorzkich Żalach tradycyjnie przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

W naszej Archidiecezji rozpoczyna się od środy popielcowej spowiedź i Komunia święta wielkanocna i trwać będzie do Uroczystości Trójcy Świętej .

Od środy popielcowej przypadają dni modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

składka w przyszłą 3-cią niedziela miesiąca  przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.