Dzisiaj wspomnienie NMP z Lourdes ,  XXVI Światowy Dzień Chorego

W naszej parafii kończymy  dzisiaj 40-to godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem,  Po każdej Mszy św. tak jak to było w ubiegłe niedziele  jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna krótka adoracja a później prywatna  adoracja do następnej Mszy św. Zachęcamy do adoracji całymi rodzinami zwłaszcza w godzinach poobiednich.

O godz. 16.30 zamiast nieszporów wspólna adoracja   i o 17.00 wieczorna Msza św.

po wieczornej Mszy św. Zebranie Rady Parafialnej

Środa    –     Środa PopielcowaRozpoczyna się Okres Wielkiego Postu

Msze św. oraz posypanie głów popiołem o godz.7.00,  9.00  i 17.00

w środę popielcową obowiązuje nie tylko wstrzemięźliwość ale także post ścisły.

Piątek   –    Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.00  po niej Msza św.

a  o godz. 19.00 droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież

zapraszamy na nią tych wszystkich którzy wcześniej przyjść nie mogą

W przyszłą niedzielę o godz.16.00   „Gorzkie żale” z kazaniem Pasyjnym oraz Suplikacjami a po Gorzkich Żalach – Msza św.

Przed Gorzkimi żalami o godz.15.15  Droga Krzyżowa

W naszej Archidiecezji rozpoczyna się od środy popielcowej spowiedź i Komunia święta wielkanocna i trwać będzie do Uroczystości Trójcy Świętej .

Od środy popielcowej do I-szej niedzieli Wielkiego Postu przypadają dni modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

W przyszłą niedzielę  przypada 3 niedziela miesiąca więc składka przeznaczona  będzie na inwestycje remontowo-budowlana prowadzone w naszej parafii

Panie z Zespołu Charytatywnego naszej parafii od przyszłej niedzieli będą rozprowadzać  Baranki Wielkanocne Caritasu, jako  dzieło pomocy biednym i potrzebującym pomocy.

Przeżywając 140 rocznicę objawień w Gietrzwałdzie oraz 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości organizujemy we wrześniu tego roku 4-ro dniową parafialną pielgrzymkę do Gietrzwałdu na Warmii oraz Sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu, odwiedzimy również Sanktuarium w Świętej Lipce na Mazurach oraz Stoczek Warmiński gdzie więziono Prymasa Tysiąclecia kard.Stefana Wyszyńskiego, w programie również Kętrzyn i Wilczy Szaniec-kwatera Hitlera.

7 – 10 wrzesień 2018 r.  ,

koszt  520 zł