o godz.17.00  pierwsze tegoroczne   Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną

O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz różańca prosimy mieszkańców Batowic.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny,

W tym tygodniu  ;

jutro, we wtorek i środę o godz. 7.00  przed ranną  Mszą św. będziemy przeżywali  Dni Krzyżowe a więc procesja wokół kościoła i specjalne modlitwy o urodzaje zapraszamy do tych modlitw szczególnie wszystkich pracujących na roli. Będziemy prosili Dobrego Boga o tak potrzebny w tym czasie deszcz.

we Wtorek       Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika głównego patrona Polski

w  Środę  – o godz. 16.30 Nabożeństwo majowe z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

i o godz. 17.00  Msza św.

w  Piątek  –  o godz. 16.30 Nabożeństwo majowe  z Koronką do Miłosierdzia Bożego

i o godz. 17.00  Msza św.

w przyszłą niedzielę    Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

na sumie o godz. 11.00 dzieci z klas czwartych  przeżywać będą  rocznicę Pierwszej Komunii św.

Spowiedź dla tych dzieci będzie w piątek od godz.16.00  .Próby przed rocznicą Komunii św. będą w poniedziałek i wtorek o godz.18.00

Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzicom tych dzieci za dar ołtarza , którym jest  odnowienie naczyń liturgicznych używanych podczas Uroczystych Nabożeństw. .

Nabożeństwa majowe  codziennie o godz.16.30  a po majówce  Msza św.

W czasie tegorocznych nabożeństw majowych modlimy się o pokój w Ukrainie za Kościół w Polsce, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje.

Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych pięknych majowych modlitwach,

Również zapraszamy na majówkę pod pomnikiem Ojca św. na godz.21.00

W najbliższą sobotę 20 maja po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie Rady Parafialnej.

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wadowic będzie 3 lipca

Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowani będą w następującym porządku ;  w poniedziałek o godz.14.30 kl.VIa oraz kl.VII-ma, we wtorek o godz.17.30 dla uczących się w szkołach krakowskich, w środę o godz.14.30 kl. VIb

Za tydzień przypada 3-cia niedziela miesiąca więc składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z pracami remontowo-budowlanymi prowadzonymi w naszej parafii.

Działające przy Publicznym Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym na os. Piastów Oratorium Aniołów Stróżów zaprasza dzieci z klas I-VI na półkolonie letnie organizowane w drugim tygodniu wakacji (3-7 lipca). Szczegóły na plakacie w gablotce przykościelnej oraz na stronie Oratorium Aniołów Stróżów na facebooku.

Spotkanie autorskie z profesorem Mateuszem Wyżga oraz promocja książki „Chłopstwo Historia bez krawata” będzie w najbliższy czwartek 18 maja o godz.18.00 w Domu Ludowym w Dziekanowicach. ul. Długa 26. Autor serdecznie zaprasza, będzie też możliwość nabycia książki z autografem.