Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

Na sumie o godz. 11.00 dzieci z trzeciej  przeżywać będą Uroczystość Pierwszej Komunii św.

Po południu o godz.16.30 dzieci komunijne z rodzicami chrzestnymi przyjdą znów do kościoła, aby uczestnicząc w nabożeństwie majowym, odnowić przyrzeczenia chrzcielne i odebrać pamiątkowe obrazki.

Przez cały tydzień, tgz. „biały tydzień dzieci komunijne będą w strojach komunijnych uczestniczyły w majówkach i Mszy św.

Po nabożeństwie majowych  o  godz. 17.00  wieczorna  Msza św.

W tym tygodniu  ;

jutro, we wtorek i środę o godz. 7.00  przed ranną  Mszą św. będziemy przeżywali  Dni Krzyżowe a więc procesja wokół kościoła i specjalne modlitwy o urodzaje zapraszamy do tych modlitw szczególnie wszystkich pracujących na roli.

Wtorek –   Uroczystość św. Stanisława , bpa i męczennika  głównego patrona Polski

W przyszłą niedzielę  –  wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Fatimy

W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 11.00 dzieci z klasy czwartej  przeżywać będą  rocznicę  Pierwszej Komunii św.

Spowiedź dla dzieci przeżywających rocznicę Komunii ich rodziców rodzeństwa i krewnych będzie w sobotę od  godz.16.00.

W przyszłą niedzielę  o godz.17.00 pierwsze tegoroczne Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną,   poprowadzi  były Nuncjusz papieski  w kilku  krajach ; Ks.Abp Henryk Nowacki.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny,

Nabożeństwa majowe będą w ciągu tygodnia codziennie o godz.17.00 a po nich Msza św.

Nabożeństwa majowe i Msze św. o bł.Boże dla mieszkańców w poszczególnych wioskach pod Figurami tak jak to było w latach ubiegłych będą od jutra o godz. 18.00 w następującym porządku ;

W poniedziałek w Batowicach, we wtorek w Dziekanowicach ,w środę w Kończycach w czwartek na Prawdzie ; w piątek w Raciborowicach; w sobotę w Zastowie