Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu

po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

O godz. 15.15  Droga Krzyżowa

o godz. 16.00   „Gorzkie żale” z kazaniem Pasyjnym oraz Suplikacjami

po Gorzkich Żalach  -wieczorna  Msza św.

W tym tygodniu  :

w Środę   –  o godz.17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.30

w Czwartek    –  Pierwszy Czwartek miesiąca

spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.30

o godz.17.00 Msza św. oraz,   Godzina Święta z modlitwami o  powołania kapłańskie  i zakonne za pośrednictwem Ojca św. Jana Pawła I

w  Piątek    – spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.30

o godz.17.00  Msza św. a po niej rozpocznie się Wielkopostna Droga Krzyżowa  od kościoła pod krzyż w Dziekanowicach .

zapraszamy na nią wszystkich parafian zarówno dzieci, młodzież i starszych. obowiązkowo przychodzi młodzież klas7-mych i 8-mych Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do bierzmowania.

Prosimy także naszą Orkiestrę o włączenie się we wspólną wielkopostną modlitwę.

w Sobotę    DZIEŃ  SPOWIEDZI  WIELKOPOSTNEJ

Dobiega końca okres Wielkiego Postu , zbliża się czas Wielkiej Nocy oczyśćmy więc nasze serca z grzechów, korzystając z Sakramentu Pokuty. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą św. a w najbliższą Sobotę  spowiadać będziemy także od godz. 9.00  do  11.00  oraz  od  14.00  do  16.00

w sobotę od godz. 11.00 będziemy również odwiedzali chorych , którzy nie mogą przyjść do kościoła bardzo prosimy aby wszystkich chorych zgłaszać najpóźniej do piątku.

Chorych których odwiedzamy na I-sze Piątki nie trzeba zgłaszać

w przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa  na  Mszach św. poświęcenie palm .

Wręczenie nagród w konkurs na najpiękniejszą palmę, w dwóch kategoriach, dla starszych i dla dzieci oraz Uroczysta procesja z palmami rozpocznie się od ołtarza polowego  przed sumą o godz. 11.00

w ten sposób rozpoczniemy obchód Wielkiego Tygodnia, zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

Dzisiaj Członkowie Rady Parafialnej po każdej Mszy św.  prowadzą pierwszą z trzech  zbiórek na prace projektowe  dotyczące modernizacji instalacji elektrycznej w kościele, wykonanie , systemów zabezpieczających przed pożarem, instalacji antywłamaniowej , monitoringu oraz modernizacji ogrzewania kościoła.

Koszty projektowe sięgające na dzień dzisiejszy kwoty około 80 tys. w całości musi pokryć parafia  Co pozwoli nam zwrócić się do różnych instytucji  z prośbą o dotacje na wykonanie planowanych zadań.  Kosztorys prac projektowych znajduje się w gablocie przykościelnej oraz na stronie internetowej naszej parafii.

Ofiary można też przekazać bezpośrednio na konto parafialne. Nr.Konta  można zabrać od Członków Rady  Parafialnej ; znajduje się na stronie internetowej oraz w gablocie przykościelnej.

Kolejne zbiórki Rada Parafialna  przeprowadzi  w  niedziele; 1 maja i 5 czerwca.