Msze św. w naszym kościele odprawiamy tak jak w każdą niedzielę,czyli o godz. 7.00    ;  9.00     ;   11.00      ;   17.00   jednak  z ograniczeniem ilości wiernych na Mszy św. lub Nabożeństwach  (łączna ilość wiernych nie może przekraczać 5 osób)

O godz. 15.15  Droga Krzyżowa

o godz. 16.00   „Gorzkie żale” z Suplikacjami

Przeżywamy trudny czas, ale patrzymy z nadzieją w przyszłość. Kościół zawsze takie sytuacje odczytuje jako wezwanie do modlitwy i pokuty. Dlatego trwajmy na modlitwie i pokucie. Módlmy się, aby Bóg pozwolił opanować groźną epidemię i powstrzymał koronawirusa. Prośmy, aby chronił nasze rodziny i przywrócił zdrowie zarażonym. Prośmy także o zdrowie i siły dla lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich tych, którzy pracują nad naszym bezpieczeństwem Nie popadajmy w rozpacz i zwątpienie. Jezus powiedział: Nie lękajcie się… odwagi! Ja jestem, nie bójcie się! On przeprowadzi nas przez ten trudny czas, umocni i zjednoczy. Codziennie powtarzajmy Jezu ufam Tobie!

Zgodnie z Dekretem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego bardzo prosimy wszystkich, o pozostanie w domu i uczestniczenie w niedzielę we Mszy św. przez środki społecznego przekazu łącząc się duchowo z miejscami, gdzie sprawowana będzie Najświętsza Ofiara.

Wierni nie uczestniczący w tym dniu we Mszy św. w kościele nie zaciągają grzechu ciężkiego. Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od tego obowiązku .

• Wszystkie Msze św. zarówno w niedziele jak i dni powszechne oraz Nabożeństwa w naszym kościele odprawiamy jak dotychczas bez żadnych ograniczeń tak jakby był pełny kościół wierząc że w tym czasie łączycie się z nami duchowo i o to nadal prosimy.

• Msze św. w ciągu tygodnia są codziennie rano o godz.7.00 oraz wieczorem o godz. 17.00.

• Pół godz. przed wieczorną Mszą św. jest wstawienie Najświętszego Sakramentu cicha adoracja a na Jej zakończenie odmawiamy jedną dziesiątkę różańca oraz Litanię do św. Jana Pawła II.  Modlitwy w marcu  prowadzą mieszkańcy Dziekanowic a w kwietniu mieszkańcy Batowic

• Na zakończenie każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz śpiewamy Suplikacje o uproszenie ustania epidemii.

• Do kościoła mogą wejść tylko osoby, które w tym dniu mają zamówioną intencje. Bardzo proszę przyjąć te ograniczenia ze zrozumieniem. To dla bezpieczeństwa nas wszystkich!

*  Główne drzwi do kościoła są otwarte przez cały dzień na prywatną modlitwę oraz indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu.

• Nie będzie naszych parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych ani plenerowej Drogi Krzyżowej  do Dziekanowic ,
  • wszystkie inne Nabożeństwa pozostają bez zmian.

Zamówione intencje mszalne zostaną odprawione zgodnie z ustalonym harmonogramem. Do udziału w nich zapraszamy najbliższą rodzinę. Sakrament pokuty w naszym kościele jest zawsze pół godziny przed Mszą św. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty  ponieważ nikt z nas nie potrafi przewidzieć, jakie będą kolejne kroki w walce z pandemią. Jest otwarty przedsionek kościoła, umożliwiając tym samym skorzystanie Prosimy troszczcie się o siebie nawzajem. Zwróćcie uwagę na sąsiadów, szczególnie osoby starsze, chore, samotne. Pomagajcie sobie nawzajem w robieniu zakupów.

W tym tygodniu  :

w Środę   po wieczornej  Mszy św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w Czwartek  –   Pierwszy Czwartek miesiąca W tym dniu przypada 15 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski.

spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.30

po wieczornej  Mszy św. Nabożeństwie ku czci  Ojca św. Jana Pawła II  z modlitwami o  powołania kapłańskie i zakonne

w Piątek      Pierwszy Piątek miesiąca

–  spowiedź rano od godz. 6.30    oraz wieczorem od godz. 16.30

Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej  Mszy św.

Mając na uwadze dobro chorych, którzy najbardziej narażeni są na zakażenie nie będzie odwiedzin chorych w domach. Ksiądz uda się do chorego tylko w sytuacji zagrożenia życia i do tych chorych, którzy o to szczególnie proszą

Droga Krzyżowa o godz.17.00  po niej  Msza św. i  o godz. 19.00 kolejna  droga Krzyżowa

w Sobotę      –   Pierwsza Sobota miesiąca

Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa    w ten sposób rozpoczniemy obchód Wielkiego Tygodnia, i choć na skutek trwającej pandemii udział w tych uroczystościach ograniczony jest do 5 osób to prosimy nadal duchowo się z nami łączyć. Miejcie świadomość że w naszym kościele wszystko jest sprawowane tak uroczyście jak każdego roku.

Wszystkich członków działającego w parafii Żywego Różańca proszę o dokonanie zmianki tajemnic Różańca Świętego indywidualnie.

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne Caritas  i gazetę „Niedziela”

W dniu dzisiejszym składki nie ma. Kto jednak chciałby złożyć ofiarę, proszę o złożenie jej do skrzynki obok ołtarza św.Małgorzaty czy ołtarza Matki Bożej

Składamy serdeczne Bóg zapłać  wszystkim którzy nie mogąc przyjść do kościoła składają ofiary na konto parafialne  przeznaczone na  inwestycje remontowo-budowlana prowadzone w naszej parafii  Jak również ofiary niedzielne i te na kwiaty do Bożego Grobu.

Konto Parafii;

PKO BP S.A. Oddz.3 w Krakowie