O godz. 15.15  Droga Krzyżowa

o godz. 16.00   „Gorzkie żale” z kazaniem Pasyjnym oraz Suplikacjami

po Gorzkich Żalach  – Msza św.

składka na Gorzkich Żalach  przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

W Polsce za udział w gorzkich żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

W tym tygodniu  :

w  Środę   –  o godz.17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w Piątek  w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje Wielkopostne które  poprowadzi  ks.Inspektor Marcin Kaznowski Prowincjał Księży Salezjanów .

Zachęcamy więc wszystkich do zapoznania się z programem rekolekcyjnym.

Szczegółowy Program Rekolekcji Wielkopostnych jest w gablotce przykościelnej, na stronach internetowych naszej parafii  a także można go również zabrać z przedsionka kościoła.

Jeden egzemplarz dla jednej rodziny.

Zachęcamy wszystkich zwłaszcza chorych do modlitwy w intencji rekolekcji.

W  piątek na rozpoczęcie Rekolekcji o godz.9.00 będzie Msza św z nauką dla starszych i samotnych oraz namaszczenie chorych, prosimy aby przywieść chorych tu do kościoła.

Wszystkich chorych leżących w domach , którzy do kościoła przyjść nie mogą prosimy zgłaszać do najbliższej środy. W piątek od godziny 11-tej  odwiedzimy ich w domach ( chorych których odwiedzamy na I-sze piątki nie zgłaszamy są już bowiem zapisani.

w  Piątek    –  o godz.17.00  Msza św. z nauką ogólną a po niej rozpocznie się   Wielkopostna Droga Krzyżowa  od kościoła pod krzyż w Dziekanowicach .

zapraszamy na nią wszystkich parafian zarówno dzieci, młodzież i starszych.

Po drodze krzyżowej   o godz. 19.30 będzie nauka stanowa dla kobiet.

Nauka dla dzieci klsa O -V będzie w piątek o godz.14-tej a dla klas VI-VIII o godz.16.00

w   Sobotę  –    DZIEŃ  SPOWIEDZI  WIELKOPOSTNEJ

spowiadać będzie 5  kapłanów od godz. 8.30  do  10.30  oraz  od  15.30  do  17.00

Msze św.  Z nauką ogólną o  9.00  oraz  17.00

o 11.00  nauka dla dzieci kl  1- 5  SzP oraz Przedszkolaków a dla  uczniów klas 6-8 o godz.14.00

na naukę stanową o godz.18.00  zapraszamy w sobotę wszystką młodzież szkół średnich, studentów oraz panny i młodzieńców całej parafii.

W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa  zakończenie Rekolekcji. Msze św o godz. 7.00 z nauką dla starszych, o godz. 9.00 z nauką ogólną, o godz. 11.00 z nauką dla dzieci.

Uroczyste poświęcenie palm i Procesja z palmami rozpocznie się od ołtarza polowego  przed sumą o godz. 11.00  zostanie również rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą oraz najwyższą palmę zrobioną własnoręcznie.

O godz. 15.15  Droga Krzyżowa

O godz.16.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i po wieczornej Mszy św. o godz.17.30 nauka stanowa dla mężczyzn.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczone będzie dla Ks. Rekolekcjonisty jako wynagrodzenie za trud głoszenia dla nas rekolekcji wielkopostnych.

W przyszłą niedzielę w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II włanczając się w ogólnopolską akcję „Murem za św. Janem Pawłem II „ wspominając pobyt świętego w murach naszej prastarej świątyni zapraszamy wszystkich na godz.20-tą na adorację Najświętszego Sakramentu oraz Nabożeństwo Eucharystyczne do godz.21.37, gdy przejdziemy przed pomnik św.Jana Pawła II  na apel Jasnogórski i odśpiewamy Barkę.

Spotkanie dla kandydatów na ministrantów będzie we wtorek o godz.16.15,  dla ministrantów w poniedziałek o godz. 16.30 w Sali Parafialnej.