Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje Wielkopostne, które  głosi ks.dr Grzegorz Piątek ze Zgromadzenia Księży Sercanów.
Zachęcamy więc wszystkich do zapoznania się z programem rekolekcyjnym.
Szczegółowy Program Rekolekcji Wielkopostnych jest w gablotce przykościelnej, na stronach internetowych naszej parafii został także dostarczony przez ministrantów do każdej rodziny.
Zachęcamy wszystkich wiernych parafian a zwłaszcza chorych do wspólnej rodzinnej modlitwy w intencji rekolekcji.

o godz. 15.15 Droga Krzyżowa prowadzona przez wiernych.
o godz.16.00 „Gorzkie żale” z kazaniem Pasyjnym oraz Suplikacjami
a na zakończenie Gorzkich Żali ucałowanie relikwii Krzyża świętego
po Gorzkich Żalach – wieczorna Msza św. i o godz. 17.30 nauka stanowa dla mężczyzn
( jutro o 18.00 nauka stanowa dla kobiet a we wtorek o 18.00 nauka stanowa dla młodzieży )

PoniedziałekMsze św. Z nauką ogólną o 9.30 oraz 17.00

o godz. 17.30 nauka stanowa dla kobiet

Wtorek DZIEŃ SPOWIEDZI WIELKOPOSTNEJ
spowiadać będzie 7 kapłanów od godz. 8.30 do 11.00 oraz od 15.30 do 18.00
Msze św. Z nauką ogólną o 9.30 oraz 17.00

o godz. 17.30 nauka stanowa dla młodzieży

we środęUroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny
Msze św.  o 7.00   , 9.00   i  17.00
W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada kolejny dzień Świętości Życia, deklaracje podjęcia się duchowej adopcji znajdują się na ołtarzu Matki Bożej  trzecią część po wypełnieniu wrzucamy do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej.

Na Mszy św. o godz. 9.00 przeprowadzimy ceremoniał uroczystości przyrzeczeń  Wszystkich obrońców życia nienarodzonych na tę Mszę św. zapraszamy.

W środę Zakończenie Rekolekcji

o godz. 7.00 Msza św z nauką ogólną .

Msza św. z namaszczeniem chorych o 9.00
o 17.00 Msze św. Z nauką ogólną oraz błogosławieństwem na zakończenie Rekolekcji
a o 10.45 nauka dla dzieci kl I–V SzP oraz Przedszkolaków

w środę od godz. 14.00 będziemy również odwiedzali chorych , którzy nie mogą przyjść do kościoła  bardzo proszę abyście wszystkich tych chorych zgłaszali najpóźniej do wtorku. Chorych których odwiedzamy na I-sze Piątki nie trzeba zgłaszać

w Piątek o godz.17.00 Msza św. a po niej rozpocznie się Plenerowa Wielkopostna Droga Krzyżowa ulicami naszych wiosek. Pójdziemy jak przed rokiem z krzyżem Chrystusa od kościoła pod krzyż w Dziekanowicach . Ze względów bezpieczeństwa trasa będzie wiodła przez tgz. Łąki między Raciborowicami i Dziekanowicami.  Bardzo proszę naszych Strażaków o zabezpieczenie zarówno trasy jak i pielgrzymów. zapraszamy na nią wszystkich parafian zarówno dzieci, młodzież i starszych.
Proszę naszą Orkiestrę o włączenie się we wspólną wielkopostną modlitwę.

Starajmy się w Wielkim Poście uczestniczyć w Nabożeństwach Pokutnych, Gorzkich żalach ,  Drodze krzyżowej, Rekolekcjach wielkopostnych,

Panie z Zespołu Charytatywnego naszej parafii nadal rozprowadzają Baranki Wielkanocne Caritasu, jako dzieło pomocy biednym , ofiara to nie jest zapłata za baranka, lecz konkretna pomoc głodnym, biednym , potrzebującym pomocy.

W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa –Uroczyste poświęcenie palm i Procesja z palmami rozpocznie się od pomnika Ojca św. Jana Pawła II przed sumą o godz. 11.00 w ten sposób rozpoczniemy obchód Wielkiego Tygodnia, zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach.

Trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego po naszych domach, w najbliższy piątek zapraszamy na Mszę dziękczynną oraz Drogę Krzyżową wszystkie rodziny , które w tym tygodniu gościły obraz Jezusa Miłosiernego w swoich domach.