Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

Dzisiaj na sumie o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich przeżywać będą Uroczystość Pierwszej Komunii św.

Przez cały , tgz. „biały tydzień dzieci komunijne będą w strojach komunijnych uczestniczyły w majówkach i Mszy św.

Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzicom tych dzieci za dar ołtarza , którymi są borowe nakrycia na ołtarze, a także podziękowanie za piękne  przygotowanie świątyni i otoczenia kościoła na dzisiejszą Uroczystość .

o godz. 16.30.  Nabożeństwo  majowe i o 17.00 wieczorna Msza św.

Nabożeństwa majowe  są  przez cały maj codziennie o godz.16.30  a po nich Msza św.

W czasie tegorocznych nabożeństw majowych modlimy się szczególnie o pokój w Ukrainie za Kościół w Polsce, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje.

Zachęcamy wszystkich do  udziału w tych pięknych majowych modlitwach,

Również zapraszamy tak jak w latach ubiegłych na majówkę pod pomnikiem Ojca św. na godz.21.00

Nabożeństwa majowe i Msze św. o bł.Boże  dla mieszkańców w poszczególnych wioskach przy kapliczkach tak jak to było w latach ubiegłych będą od jutra o godz. 18.00 w następującym porządku ; W poniedziałek w Batowicach, we wtorek w Dziekanowicach ,w środę w Kończycach w czwartek na Prawdzie ; w piątek w Raciborowicach; w sobotę w Zastowie

Prosimy aby cała wieś zgromadziła się na wspólnych modlitwach dziękczynno-błagalnych o potrzebne łaski i bł. Boże w rodzinach.

W tym tygodniu  :

Poniedziałek –  Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika , głównego patrona Polski

Środa    –  o godz. 16.30 Nabożeństwo majowe   Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy     i o godz. 17.00  Msza św.

Piątek     –  o godz. 16.30 Nabożeństwo majowe  z Koronką do Miłosierdzia Bożego   i o godz. 17.00  Msza św.

Sobota       –  NMP z Fatimy

W przyszłą niedzielę  o godz.17.00 pierwsze tegoroczne Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną

O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz różańca prosimy mieszkańców Batowic.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny,

Pielgrzymka do kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic

Kapłani i Rada Parafialna zapraszają na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic  Termin wyjazdu zostanie podany po zebraniu grupy / minimum 30 osób/.
Wtedy zostaną zakupione bilety do Muzeum Św Jana Pawła II w Wadowicach. Bilety grupowe można zakupić tylko drogą elektroniczną , z  dość dużym wyprzedzeniem.
Koszt wyjazdu , wraz z biletem do muzeum wynosi 90 zł. od osoby.  Zgłoszenia wraz z wpłatą przyjmuje :  – Krystyna Zbroja – tel. 607-284-074 do 10 maja .
Przewidywany termin wyjazdu początek lipca 2023 roku.