o godz. 16.30  Nabożeństwo majowe

 

W tym tygodniu  :

 

     Środa     –       Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

 

     Czwartek     –  Święto św. Macieja, Apostoła

 

     Sobota        –  Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika

 

W przyszłą Niedzielę o godz.17.00  pierwsze tegoroczne Nabożeństwo Fatimskie  

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny,

Transmisja Fatimy z naszego kościoła będzie dostępna na Facebookowym profilu Sołectwo Raciborowice. Zapraszamy w niedzielę o godz. 17.00

 

Nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia są codziennie o godz.17.00 a po nich Msza św.

                    

W czasie nabożeństw majowych modlić się będziemy szczególnie o ustanie epidemii oraz o dobre urodzaje.. Zachęcamy do udziału w tych pięknych majowych modlitwach,

 

W  związku z wystąpieniem stanu epidemii informujemy, że :

łączna ilość wiernych w naszym kościele nie może przekraczać 30 osób , łącznie z chórem   , na zewnątrz kościoła bez ograniczeń przy zachowaniu odległości od siebie 2 metry.

Jest dodatkowe nagłośnienie na zewnątrz kościoła .

wszyscy wierni mają mieć zakryte usta i nos.

                   bramy cmentarza znów są otwarte przez cały dzień.

Uroczystości pogrzebowe  nadal  będą odbywać się  w Kaplicy cmentarnej z uwzględnieniem obowiązujących ograniczeń. W kaplicy w  uroczystości może uczestniczyć nie więcej niż 10 osób  i na zewnątrz bez ograniczeń przy zachowaniu odległości od siebie 2 metry.

Msze św.  w ciągu tygodnia codziennie rano o godz.7.00 oraz wieczorem  po majówce o godz. 17.00

Od godz.16.30  jest  wstawienie Najświętszego Sakramentu  cicha adoracja  aż do rozpoczęcia Nabożeństwa majowego,  na zakończenie majówki będziemy odmawiali jedną dziesiątkę różańca oraz Litanię do św. Jana Pawła II.  i śpiewali suplikacje o uproszenie ustania epidemii.

na zakończenie porannej Mszy św. nadal odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz śpiewamy Suplikacje o uproszenie ustania epidemii.

            drzwi do kościoła są otwarte przez cały dzień na prywatną modlitwę  oraz indywidualną   adorację Najświętszego Sakramentu.

Spowiedź w naszym kościele jest zawsze pół godziny przed Mszą św.

 

W przyszłą niedziele 3-cia niedziela miesiąca więc składka przeznaczona będzie na  prace  remontowo-budowlanymi prowadzonymi w naszej parafii.

Składamy serdeczne Bóg zapłać  wszystkim którzy nie mogąc przyjść do kościoła składają ofiary na konto parafialne  przeznaczone na  inwestycje remontowo-budowlana jak również ofiary niedzielne.

Konto Parafii;

PKO BP S.A. Oddz.3 w Krakowie

04 1020 2906 0000 1302 0119 7920

 

 

Informacja nt. obchodów jubileuszu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego

 

W pobożności polskiej maj jest szczególnym miesiącem, w którym w codziennej modlitwie przez wstawiennictwo Matki Bożej zanosimy do Boga Ojca prośby i błagania. W ciągu całego swojego życia modlitwy przez Jej pośrednictwo zanosił również Karol Wojtyła, a potem papież św. Jan Paweł II, oddając się całkowicie w Jej matczyne ręce, co wyraził w swoim biskupim i papieskim zawołaniu Totus Tuus. W tym roku w jeszcze bardziej doniosły sposób chcemy dziękować za życie i pontyfikat naszego wielkiego Rodaka, obchodząc setną rocznicę jego urodzin.

Archidiecezja Krakowska świadoma spuścizny nauczania i świętości życia św. Jana Pawła II Wielkiego oraz odpowiedzialności za nią przygotowała bogaty plan tych obchodów. Z racji na zaistniałą sytuację epidemiczną w całym świecie wiele wydarzeń oraz inicjatyw zostało odsuniętych w czasie. Chcąc jednak godnie uczcić tę rocznicę, Archidiecezja Krakowska serdecznie zaprasza do udziału, szczególnie za pośrednictwem mediów, w następujących wydarzeniach:

 

16 maja 2020 r.  KRAKÓW – Kaplica Arcybiskupów Krakowskich

W pierwszy dzień dziękczynienia będziemy trwać na modlitwie, łącząc się poprzez środki masowego przekazu (YouTube Archidiecezji Krakowskiej) z Bergamo (Włochy), Nowy Jork (USA), Belo Horizonte (Brazylia) i Kraków. O godz. 17.00 z kaplicy Arcybiskupów Krakowskich, w której święcenia kapłańskie przyjął Karol Wojtyła, będziemy prosić Boga o ustanie epidemii na całym świecie w międzynarodowej modlitwie różańcowej.

 

17 maja 2020 r.  WADOWICE

Uroczystości w Wadowicach będą się koncentrowały wokół Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie został ochrzczony Karol Wojtyła, oraz w domu rodzinnym Karola Wojtyły (dzisiaj Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II):

godz. 10.30 – Msza św. w Bazylice Ofiarowania NMP pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 1

godz. 13.00 – Koncert z Domu Rodzinnego Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach – Karol Wojtyła” transmitowany przez TVP 1

 

18.05.2020 r. KRAKÓW – Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego

W sam dzień 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II pragniemy zaprosić wszystkich do udziału w następujących wydarzeniach:

godz. 17.00 – Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 3

godz. 18.05 – Koncert „Santo Subito – prorok naszych czasów” emitowany
w TVP 1

godz. 20.00 Przemówienie papieża Franciszka na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej oraz w TVP 1

 

14-16.06.2020 r.

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach połączone z ogólnopolskim dziękczynieniem za życie św. Jana Pawła II Wielkiego.

 

Dodatkowo

seria #PoznajGo – każdego 18. dnia miesiąca filmy ze wspomnieniami przyjaciół i najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej.