Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca dlatego na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

o godz. 16.30 Nabożeństwo majowe i o 17.00 wieczorna Msza św.

Poniedziałek – św. Floriana , męczennika, patrona , hutników i strażaków oraz miasta Krakowa

Wtorek – św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

Środę – Święto św. Apostołów ; Filipa i Jakuba

Czwartek Pierwszy Czwartek miesiąca spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.30
po wieczornej Mszy św spotkanie dla I-szych i II-gich klas gimnazjalnych w ramach przygotowania do bierzmowania

Piątek Uroczystość św. Stanisława , bpa i męczennika głównego patrona Polski
dzień imienin naszego metropolity ks. kard. Stanisława Dziwisza
ze względu na świąteczny charakter tego dnia nie obowiązuje powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych.

Nabożeństwa majowe będą w ciągu tygodnia codziennie o godz.17.00 a po nich Msza św. natomiast w niedziele i święta majówka zamiast nieszporów o 16.30 i o 17.00 Msza św.  W czasie nabożeństw majowych modlić się będziemy szczególnie za Ojca św. za Kościół w Polsce, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych pięknych majowych modlitwach,  Również zapraszamy tak jak w roku ubiegłym na majówkę pod pomnikiem Ojca św. na godz.21.00

W najbliższy piątek zapraszamy na Mszę dziękczynną i majówkę wszystkie rodziny , które w tym tygodniu goszczą obraz Jezusa Miłosiernego w swoich domach w ramach trwającej peregrynacji.

Nabożeństwa majowe i Msze św. o bł.Boże dla mieszkańców w poszczególnych wioskach pod Figurami tak jak to było w latach ubiegłych będą od jutra o godz. 18.00 w następującym porządku ; W poniedziałek w Batowicach, we wtorek w Dziekanowicach ,w środę w Kończycach w czwartek na Prawdzie ; w piątek w Raciborowicach; w sobotę w Zastowie .Prosimy aby cała wieś zgromadziła się na wspólnych modlitwach dziękczynno-błagalnych o potrzebne  łaski i bł. Boże w rodzinach. – Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach.

W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 11.00 dzieci z klasy trzeciej przeżywać będą Pierwszą Komunię św.
Bardzo serdecznie prosimy rodziców o przygotowanie świątyni na tę Uroczystość,
Spowiedź dla dzieci przeżywających komunię ich rodziców rodzeństwa i krewnych będzie w sobotę od godz.15.00.