O godz. 16.30  Nieszpory i o godz. 17.00 wieczorna Msza św.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

W tym tygodniu  :

Poniedziałek          –  św. Józefa rzemieślnika

o godz. 16.30.  Rozpoczęcie Nabożeństw majowych

Nabożeństwa majowe będą  przez cały maj codziennie o godz.16.30  a po nich Msza św.

W czasie tegorocznych nabożeństw majowych modlić się będziemy szczególnie o pokój w Ukrainie za Kościół w Polsce, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje.

Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych pięknych majowych modlitwach,

Również zapraszamy tak jak w latach ubiegłych na majówkę pod pomnikiem Ojca św. na godz.21.00

Nabożeństwa majowe i Msze św. o bł.Boże  dla mieszkańców w poszczególnych wioskach przy kapliczkach tak jak to było w latach ubiegłych będą w przyszłym tygodniu.

Wtorek     –    św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

Środa               – Uroczystość  Najśw. Maryi Panny  – Królowej Polski

Msze św.  jak w niedziele  ; 7.00 ,  9.00 , 11.00

o godz. 16.30 Nabożeństwo majowe

o godz. 17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek       –  św. Floriana , męczennika, patrona , hutników i strażaków oraz miasta Krakowa

Pierwszy Czwartek miesiąca

spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.00

o godz. 16.30 Nabożeństwo majowe  oraz  Msza św.  z modlitwami o  powołania kapłańskie i zakonne  za pośrednictwem  Ojca św. Jana Pawła II

Piątek     –  św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

Pierwszy Piątek miesiąca  –

spowiedź rano od godz. 6.30    oraz wieczorem od godz. 16.00

Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej  Mszy św.

Od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach

o godz. 16.30 Nabożeństwo majowe  oraz wieczorna Msza św.

Sobota                   –  Święto świętych  Apostołów  , Filipa i Jakuba

Pierwsza Sobota miesiąca

Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

o godz. 16.30 Nabożeństwo majowe  oraz wieczorna Msza św.

W przyszłą niedzielę  Pierwsza Niedziela Miesiąca na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich przeżywać będą Uroczystość Pierwszej Komunii św.

informacje dotyczące  bezpośredniego przygotowania do I-szej Komunii :

– koszenie traw wokół kościoła w najbliższy wtorek 2 maja

– próba generalna dla dzieci w czwartek 4 maja po wieczornej Mszy sw.

– sprzątanie kościoła w najbliższy piątek po wieczornej Mszy sw.

– odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz spowiedź dla dzieci komunijnych w sobotę 6 maja o godz. 10-tej.

Młodzież z katolickiego Liceum Księży Salezjanów na os.Piastów w Krakowie –Nowej Hucie wraz opiekunem z księdzem Łukaszem Torbickim , którzy wybierają się w sierpniu br. na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony, pragną serdecznie podziękować za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 4885 zł. zapewniając wszystkich ofiarodawców o modlitwie.