Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzisiaj rozpoczynają  się kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

ze względu na ograniczenia epidemiologiczne  po rannej Mszy św. zmianki różańcowej dzisiaj  nie będzie zmiankę tajemnic różańca św. prosimy o dokonanie między sobą.

o godz. 16.30  Nabożeństwo majowe

W tym tygodniu  :

Poniedziałek  –   św. Floriana , męczennika, patrona , strażaków i hutników oraz miasta Krakowa

Wtorek       –  Stanisława Kazimierczyka  , prezbitera

Środa         –   Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

Piątek  –  Uroczystość św. Stanisława , bpa i męczennika  głównego patrona Polski

Z racji uroczystości nie obowiązuje post

Nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia są codziennie o godz.17.00 a po nich Msza św.

natomiast w niedziele i święta majówka zamiast nieszporów  o 16.30  i o 17.00 Msza św.

W czasie nabożeństw majowych modlić się będziemy szczególnie o ustanie epidemii oraz o dobre urodzaje.. Zachęcamy do udziału w tych pięknych majowych modlitwach,

Również zapraszamy tak jak w latach ubiegłych na majówkę pod pomnikiem Ojca św. na godz.21.00

W związku z zagrożeniem epidemicznym i rygorach sanitarnych  I-sza komunia św. z dnia dzisiejszego została odłożona na dogodniejszy czas, czy chociaż mniejsze zagrożenie koronowirusem na niedzielę 27 września. Z tych też powodów rocznica I komunii św. jest przeniesiona z przyszłej niedzieli na dogodniejszy czas powakacyjny. Również jesienią bo 20 października będzie u nas Bierzmowanie.

W związku z wystąpieniem stanu epidemii informujemy, że od 20 kwietnia  łączna ilość wiernych w naszym kościele nie może przekraczać 30 osób , łącznie z chórem      i na zewnątrz kościoła bez ograniczeń przy zachowaniu odległości od siebie 2 metry.

Jest dodatkowe nagłośnienie na zewnątrz kościoła .

wszyscy wierni mają mieć zakryte usta i nos.

wolno  poruszać się po parkach (cmentarze do takich terenów są zakwalifikowane )  a więc bramy cmentarza znów są otwarte przez cały dzień.

Uroczystości pogrzebowe będą  nadal odbywać się  w Kaplicy cmentarnej z uwzględnieniem obowiązujących ograniczeń. W kaplicy w  uroczystości może uczestniczyć nie więcej niż 10 osób  i na zewnątrz bez ograniczeń przy zachowaniu odległości od siebie 2 metry.

Msze św. będą nadal  codziennie rano o godz.7.00 oraz wieczorem o godz. 17.00

pół godz. przed wieczorną Mszą św. jest  wstawienie Najświętszego Sakramentu  cicha adoracja  aż do rozpoczęcia Nabożeństwa majowego,  na zakończenie majówki będziemy odmawiali jedną dziesiątkę różańca oraz Litanię do św. Jana Pawła II.  i śpiewali suplikacje o uproszenie ustania epidemii.

na zakończenie porannej Mszy św. nadal odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz śpiewamy Suplikacje o uproszenie ustania epidemii.

główne drzwi do kościoła są otwarte przez cały dzień na prywatną modlitwę oraz

indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu.

zamówione intencje mszalne zostaną odprawione zgodnie z ustalonym harmonogramem

Spowiedź w naszym kościele jest zawsze pół godziny przed Mszą św.

Składamy serdeczne Bóg zapłać  wszystkim którzy nie mogąc przyjść do kościoła składają ofiary na konto parafialne  przeznaczone na  inwestycje remontowo-budowlana prowadzone w naszej parafii  Jak również ofiary niedzielne.

Konto Parafii;

PKO BP S.A. Oddz.3 w Krakowie