W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

Na wszystkich Mszach św. gościmy ks. Proboszcza Jerzego Zubra z parafii Świętej Rodziny w Krakowie Balicach, który głosił Słowo Boże i zbiera ofiary na budowę tamtejszego kościoła.

o godz. 16.30 Nieszpory i o 17.00 Msza św.

Środa – Święto św. Katarzyny z Sieny dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
o 17.00 Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek – św. Piusa V, papieża

Piątek – wspomnienie św. Józefa, robotnika
Pierwszy Piątek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.30 oraz wieczorem od godz. 16.30
Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego po rannej Mszy św.
od godz. 9.00 objazd chorych po domach
ze względu na świąteczny charakter tego dnia ks. Kardynał udzielił w archidiecezji krakowskiej dyspensy od powstrzymywania się od pokarmów mięsnych.

o godz. 17.00 Rozpoczęcie Nabożeństw majowych
Nabożeństwa majowe będą w ciągu tygodnia codziennie o godz.17.00 a po nich Msza św. natomiast w niedziele i święta majówka zamiast nieszporów o 16.30 i o 17.00 Msza św.

W czasie nabożeństw majowych modlić się będziemy szczególnie za Ojca św. za Kościół w Polsce, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych pięknych majowych modlitwach,  Również zapraszamy tak jak w roku ubiegłym na majówkę pod pomnikiem Ojca św. na godz.21.00

Nabożeństwa majowe i Msze św. o bł. Boże i dobre urodzaje z poszczególnych wioskach pod Figurami  tak jak to było w latach ubiegłych będą w przyszłym tygodniu

W najbliższy piątek zapraszamy na Mszę dziękczynną i majówkę wszystkie rodziny , które w minionym tygodniu gościły obraz Jezusa Miłosiernego w swoich domach w ramach trwającej peregrynacji.

Sobota Liturgiczna Uroczystość Najśw. Maryi Panny – Królowej Polski
Msze św. jak w niedziele o ; 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00
Pierwsza Sobota miesiąca Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

Dzisiaj kończy się nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w Kończycach, o godz.17.00 na Mszę św. oraz Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na zakończenie peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w Kończycach zapraszamy więc mieszkańców Kończyc.

Od jutra Obraz Jezusa Miłosiernego rozpocznie peregrynację po rodzinach mieszkających w Batowicach
.
Jutro w Poniedziałek – o godz.17.00 Msza św. oraz Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na rozpoczęcie peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w Batowicach. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy więc rodziny mieszkające w Batowicach. Peregrynacja rozpocznie się od P.Krzysztofa Króla-sołtysa i kolejno wg porządku kolędowego wszystkie domy w stronę Raciborowic. Nad przebiegiem trasy peregrynacji czuwać będą członkowie Rady Parafialnej z Batowic, Wiktoria Tłuszcz i Krzysztof Król.