W dzisiejszą niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

o godz. 16.30.  Nabożeństwo majowe a o 17.00   Msza św.

Nabożeństwa majowe  przez cały maj codziennie o godz.16.30  a po majówce  Msza św. W czasie tegorocznych nabożeństw majowych modlimy się o pokój w Ukrainie za Kościół w Polsce, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych pięknych majowych modlitwach,  Również zapraszamy tak jak w latach ubiegłych na majówkę pod pomnikiem Ojca św. na godz.21.00

W tym tygodniu  :

w  Poniedziałek  –  Uroczystość św. Stanisława , bpa i męczennika  głównego patrona Polski

we  Środę  – po wieczornej  Mszy św.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w  Piątek   po wieczornej  Mszy św.  Koronka do Bożego Miłosierdzia

w  Sobotę        –    święto św. Macieja Apostoła.

W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 11.00 dzieci z klasy czwartej  przeżywać będą  rocznicę  Pierwszej Komunii św

Spowiedź dla dzieci przeżywających rocznicę Komunii ich rodziców rodzeństwa i krewnych będzie w sobotę od  godz.16.00.

W przyszłą niedzielę  o godz.17.00 pierwsze tegoroczne Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną,  poprowadzi  były wikariusz ks. Michał Królik.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny,  O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej tak jak to było w latach ubiegłych prosimy mieszkańców Batowic.

W ubiegłą niedzielę Członkowie Rady Parafialnej po każdej Mszy św.  przeprowadzili drugą z trzech  zbiórek na prace projektowe  dotyczące modernizacji instalacji elektrycznej w kościele, wykonanie , systemów zabezpieczających przed pożarem, instalacji antywłamaniowej , monitoringu oraz modernizacji ogrzewania kościoła.  Koszty projektowe sięgające na dzień dzisiejszy 80 tys. w całości pokryje  parafia  co pozwoli nam zwrócić się do różnych instytucji  z prośbą o dotacje na wykonanie planowanych zadań.   Kosztorys prac projektowych znajduje się w gablocie przykościelnej oraz na stronie internetowej naszej parafii.. ostatnia zbiórkę na prace projektowe Rada Parafialna  przeprowadzi  w  niedziele 5 czerwca.