o godz. 16.30 Nieszpory a po nich o 17.00  Msza św.

W tym tygodniu :

Jutro      –   Wigilia Bożego Narodzenia ostatnie Roraty o godz.7.00

Wieczorem gromadzimy się przy wigilijnym stole, modlitwa całej rodziny, odczytujemy fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, łamiemy się opłatkiem, składając sobie życzenia przy wspólnym kolędowaniu oczekujemy na Pasterkę.

Prosimy ten wyjątkowy wieczór przeżyć na trzeźwo.

W Wigilię Bożego Narodzenia tradycyjnie zachowajmy post.

O północy gromadzimy się na Pasterce aby wspólnie powitać dzień Bożego Narodzenia.

Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.

we  Wtorek         –  Boże Narodzenie

Msze święte tak jak w każdą niedzielę; czyli  o  7.00,  9.00 , 11.00  i  17.00

Składka  przeznaczona jest na świętopietrze (czyli utrzymanie bazyliki św. Piotra)

we Środę    –    Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika

Msze święte tak jak w każdą niedzielę; czyli  o  7.00,  9.00 , 11.00  i  17.00

na Sumie. o godz. 11.00 poświęcenie owsa do siewu

Składka  przeznaczona jest na UPJP II w Krakowie

w Czwartek          –   Święto świętego Jana Ewangelisty

po Mszy św. błogosławieństwo wina

w Piątek      –   Święto świętych Młodzianków, męczenników

o godz.17.00  Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

w przyszłą niedzielę  Święto św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

po  Msza św. o godz.11.00  błogosławieństwo małych dzieci.

Zaraz po świętach rozpocznie się wizytacja duszpasterska, czyli kolęda . Na kolędę przygotowujemy domowy ołtarz * a więc stół nakryty białym obrusem, krzyż , Pismo Święte , palące się świece, kropidło i wodę święconą. Wodę święconą można zabrać z przedsionka kościoła.

Wizytacja Duszpasterska czyli KOLĘDA w tym roku będzie wg. Następującego porządku ; Raciborowice , Dziekanowice ,  Batowice , Kończyce,  Zastów , Prawda.