o godz. 16.30 Nieszpory połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu

W tym tygodniu :

we  Wtorek    –   Wigilia Bożego Narodzenia ostatnie Roraty o godz.7.00

O północy gromadzimy się na Pasterce aby wspólnie powitać dzień Bożego Narodzenia.

Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.

w Środę    –  Boże Narodzenie

Msze święte tak jak w każdą niedzielę; czyli  o  7.00,  9.00 , 11.00  i  17.00

Składka  przeznaczona jest na świętopietrze

w Czwartek      –    Święto św. Szczepanapierwszego męczennika

Msze święte tak jak w każdą niedzielę; czyli  o  7.00,  9.00 , 11.00  i  17.00

na Sumie. o godz. 11.00 poświęcenie owsa do siewu

Składka  przeznaczona jest na UPJP II w Krakowi

w Piątek        –   Święto świętego Jana Ewangelisty

od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

o godz.17.00  Msza św. z  Koronką do Miłosierdzia Bożego

w Sobotę      –   Święto świętych Młodzianków, męczenników

w przyszłą niedzielę  Święto św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

po  Sumie o godz.11.00  błogosławieństwo małych dzieci.

W związku z … zarządzam, Metropolity Krakowskiego by  do końca 2020 roku we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, i należy odmówić jedną dziesiątkę różańca oraz Litanię do św. Jana Pawła II.   Bardzo wszystkich prosimy we wszystkie niedziele,  środy i piątki  abyście postarali się znaleźć czas i przychodzili na adorację, W grudniu  modlitwy prowadzą mieszkańcy Raciborowic.

Zaraz po świętach rozpocznie się wizytacja duszpasterska, czyli kolęda . Na kolędę przygotowujemy domowy ołtarz * a więc stół nakryty białym obrusem, krzyż , Pismo Święte , palące się świece, kropidło i wodę święconą. Wodę święconą można zabrać z przedsionka kościoła.

Wizytacja Duszpasterska czyli KOLĘDA w tym roku będzie wg. Następującego porządku ; Kończyce,  Zastów,  Dziekanowice, Prawda, Raciborowice,  Batowice ,

Harmonogram tegorocznej kolędy znajdziecie w gablocie przykościelnej naszej parafii. Będzie podawany w Ogłoszeniach w każdą niedzielę. Zaznaczamy jednak że w wyjątkowych wypadkach, porządek kolędy może ulec zmianie.

Wizytacja Duszpasterska czyli KOLĘDA w tym tygodniu ;

W Piątek 27.XII.  – godz.9.00  Kończyce cz.I., rozpoczęcie u Pana Nowaka we młynie  i kolejno wszystkie domy do P.Kasznik nr.21

W Sobotę 28.XII – godz.9.00  Kończyce cz.II  rozpoczęcie u  P. Szczupak nr. 23 i kolejno wszystkie domy w stronę Raciborowic

W przyszłym tygodniu kolęda będzie w Zastowie.