o godz. 16.30  Nieszpory

w  Środę   od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

o godz.17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w  Czwartek    –   Wigilia Bożego Narodzenia

Wieczorem gromadzimy się przy wigilijnym stole, modlitwa całej rodziny, odczytujemy fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, łamiemy się opłatkiem, składając sobie życzenia zachęcamy w tym roku do wspólnego kolędowania.

Prosimy ten wyjątkowy wieczór przeżyć na trzeźwo.

W Wigilię Bożego Narodzenia tradycyjnie zachowajmy post.

O północy gromadzimy się na Pasterce aby wspólnie powitać dzień Bożego Narodzenia.

Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.

w  Piątek    –  Boże Narodzenie

Msze święte tak jak w każdą niedzielę; czyli  o  7.00,  9.00 , 11.00  i  17.00

Składka  przeznaczona jest na świętopietrze (czyli utrzymanie bazyliki św. Piotra)

w  Sobotę   –    Święto św. Szczepanapierwszego męczennika

Msze święte tak jak w każdą niedzielę; czyli  o  7.00,  9.00 , 11.00  i  17.00

na Sumie. o godz. 11.00 poświęcenie owsa do siewu

Składka  przeznaczona jest na UPJP II w Krakowie

w przyszłą niedzielę  Święto św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

po  Msza św. o godz.11.00  błogosławieństwo małych dzieci.

Roraty przez cały Adwent codziennie rano o godz.7.00

dzisiaj przypada 3-cia niedziela miesiąca więc składka inwestycyjna przeznaczona na  prace remontowo-budowlanych prowadzone w naszej parafii.

SPOWIEDŹ ADWENTOWA  jest codziennie przed Mszą św. rano lub wieczorem.

Opłatki na stół wigilijny można nabyć u P.Kościelnego w domu lub po każdej Mszy św. w  przedsionku kościoła.

Pragniemy poinformować, że zgodnie z zaleceniami nie będzie możliwa wizyta duszpasterska taka, jak to było w poprzednie lata. Nie pójdziemy po kolędzie do waszych domów. Aby nie dzielić parafian i różnicować, proponujemy więc następującą formę kolędy. Zaraz po świętach w niedziele i święta  będziemy zapraszać  do kościoła na  specjalną Mszę św. o 13.00  oraz 15.00 poszczególne rejony kolędowe, aby się modlić w intencji tych parafian i rodzin. Pod koniec Mszy św. odmówimy modlitwy i każda rodzina zabierze ze sobą do domu „ pakiet kolędowy” .

Msze św. Kolędowe rozpoczną się już w przyszłą niedzielę i będą odprawiane w następującym porządku ;

W przyszłą niedzielę 27 grudnia na godz.13.00   Batowice  ; ulice ; Karola Wojtyły, Matejki,   Wichrowe Wzgórze, Piastowska, Akacjowa, Spacerowa , Ogrodowa, Wspólna, Rodzinna   zapraszamy jedną osobę z domu  jako przedstawiciela do wspólnej modlitwy i odebrania pakietu kolędowego.

W przyszłą niedzielę 27 grudnia na godz.15.00   Kończyce  ulice ; Zawiszy Czarnego , Rycerza Racibora,  Stefana Czrneckiego, Jana Karola Chodkiewicza, Edwarda Godziekewskiego, Jagienki, Juranda, Onufrego Zagłoby, Longinusa Podbipięty, Jana Skrzetuckiego, Michała Wołodyjowskiego, Wzgórze, Augustyna Kordeckiego, zapraszamy jedną osobę z domu  jako przedstawiciela do wspólnej modlitwy i odebrania pakietu kolędowego.

W Nowy Rok  1 stycznia  na godz.13.00   Zastów cz. I. wszystkie domy od pętli autobusowej   środkiem w stronę Maciejowic i Prus oraz tgz. działki. zapraszamy jedną osobę z domu  jako przedstawiciela do wspólnej modlitwy i odebrania pakietu kolędowego.

W Nowy Rok  1 stycznia  na godz.15.00   Zastów cz. II. wszystkie pozostałe domy od pętli autobusowej w stronę  Prawdy i Raciborowic.zapraszamy jedną osobę z domu  jako przedstawiciela do wspólnej modlitwy i odebrania pakietu kolędowego.

W Niedzielę  3 stycznia  na godz.13.00   Dziekanowice cz. I. wszystkie domy od  Krzyża w stronę Raciborowic  czyli działki, bloki oraz tgz. łąki,  ulice ; część Długiej , Zacisze, Jasna, Słoneczna, Turystyczna,  Kamienna, Wspólna, Kwiatowa, Wierzbowa, Polna, Na Niwę, Wąska, Wolności.                                                                                           zapraszamy jedną osobę z domu  jako przedstawiciela do wspólnej modlitwy i odebrania pakietu kolędowego.

W Niedzielę  3 stycznia  na godz.15.00   Dziekanowice cz. II. wszystkie domy od  Krzyża w stronę Krakowa czyli  środek, Sudół, oraz mieszkańcy Krakowa należący do naszej parafii  ; ulice ; Długa, Kolejowa, Szmaragdowa, Rajska, Skałeczna, Królewska, Dziekanowicka. ul. B1, B2, Krakowska, Szmaragdowa, oraz Powstańców   zapraszamy jedną osobę z domu  jako przedstawiciela do wspólnej modlitwy i odebrania pakietu kolędowego.

W Trzech Króli  6 stycznia  na godz.13.00   Raciborowice  cz. I. wszystkie domy od kościoła w stronę Batowic oraz Zastowa  ;  ulice ;ks.Jana Długosza, Solna, Braci, Radzikowskiego, Szkolna, Kanonicza, Krajobrazowa, Kolejowa,  Nad Zalewem.       zapraszamy jedną osobę z domu  jako przedstawiciela do wspólnej modlitwy i odebrania pakietu kolędowego.

W Trzech Króli  6 stycznia  na godz.15.00   Raciborowice  cz. II. wszystkie domy od kościoła w stronę Kończyc oraz  Prawdy  ; ulice  ;   św.Małgorzaty, Wawelskiej, Papieskiej, Młyńska, Rzeczna, Na Błonia, Wieniawa, Rycerza Racibora.  zapraszamy jedną osobę z domu  jako przedstawiciela do wspólnej modlitwy i odebrania pakietu kolędowego.

W Niedzielę  10 stycznia  na godz.13.00   Prawda  ;  ulice  ; Prawda, Wichrowa, Na Brzezinie, Cicha ;  Myśliwska, Na Lesie, Pod Kopcem, Krakowiec,  Laudaus, Pod Akacjami, Malownicze Wzgórze,Pod Pielgrzymem, Rocha,    zapraszamy jedną osobę z domu  jako przedstawiciela do wspólnej modlitwy i odebrania pakietu kolędowego.

W Niedzielę  10 stycznia  na godz.15.00   wszystkie domy z parafii  tych którzy  w wyznaczonym  terminie dla swego rejonu przyjść nie mogli.   zapraszamy jedną osobę z domu  jako przedstawiciela do wspólnej modlitwy i odebrania pakietu kolędowego.