o godz. 16.30 Nieszpory

W tym tygodniu :

w  Środę   –   o godz.17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w  Piątek    –   Wigilia Bożego Narodzenia  ostatnie Roraty o godz.7.00

wieczornej Mszy św. o 17.00 nie będzie

O północy gromadzimy się na Pasterce aby wspólnie powitać dzień Bożego Narodzenia.

Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.

w  Sobotę          –  Boże Narodzenie

Msze święte tak jak w każdą niedzielę; czyli  o  7.00,  9.00 , 11.00  i  17.00

Składka  przeznaczona jest na świętopietrze(czyli utrzymanie bazyliki św. Piotra)

w przyszłą niedzielę  –  Święto św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

oraz wspomnienie-  św. Szczepana – pierwszego męczennika

na Sumie. o godz. 11.00 poświęcenie owsa do siewu oraz  błogosławieństwo małych dzieci.

Składka  przeznaczona jest na UPJP II w Krakowie

Zaraz po świętach rozpocznie się wizytacja duszpasterska, czyli kolęda . Na kolędę przygotowujemy domowy ołtarz * a więc stół nakryty białym obrusem, krzyż , Pismo Święte , palące się świece, kropidło i wodę święconą. Wodę święconą można zabrać z przedsionka kościoła.

Ze względów trwającej pandemii tegoroczna kolęda zostaje ograniczona tylko do nawiedzenia domu i błogosławieństwa, nie przygotowywać żadnych posiłków, nie będziemy się bowiem zatrzymywali na rozmowy czy aktualizacje kartoteki parafialnej . Bardzo prosimy aby z pierwszych domów przyjechać po księdza .

Bardzo prosimy aby wszyscy którzy sobie życzą by kapłan poświęcił ich dom i rodzinę zechcieli wyjść do drzwi i poprosić, wszyscy którzy mają obawy i nie życzą sobie kapłana w tym roku na zakończenie kolędy będą proszeni tu do kościoła na wspólną modlitwę i błogosławieństwo.

Wizytacja Duszpasterska czyli KOLĘDA w tym roku będzie wg. porządku , który został zamieszczony w gablocie przykościelnej oraz na stronie internetowej naszej parafii. podawany  będzie do wiadomości również podczas ogłoszeń parafialnych.

Dzisiaj  przypada 3-cia niedziela miesiąca więc składka inwestycyjna , na pokrycie kosztów związanych z pracami remontowo-budowlanymi prowadzonymi w parafii , za złożone ofiary składamy serdeczne  Bóg zapłać.

8 dniowa Parafialna pielgrzymka do św. Charbela do LIBANU  będzie od  20 do 27 lutego 2022   wszelkie informacje w gablocie przykościelnej oraz na stronie internetowej naszej parafii  , Zapisy  przyjmuje  Krystyna Zbroja z Zastowa.