o godz. 16.30 Nieszpory

W tym tygodniu :

we  Środę   –  o godz.17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w  Piątek       –    o godz.17.00  Msza św. z  Koronką do Miłosierdzia Bożego

w Sobotę      –  Wigilia Bożego Narodzeniaostatnie Roraty rano o godz.7.00

Wieczorem gromadzimy się przy wigilijnym stole, modlitwa całej rodziny, odczytujemy fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, łamiemy się opłatkiem, składając sobie życzenia przy wspólnym kolędowaniu oczekujemy na Pasterkę.

Prosimy ten wyjątkowy wieczór przeżyć na trzeźwo.

W Wigilię Bożego Narodzenia tradycyjnie zachowajmy post.

O północy gromadzimy się na Pasterce aby wspólnie powitać dzień Bożego Narodzenia.

Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.

przyszłą Niedzielę      Boże Narodzenie

Msze święte tak jak w każdą niedzielę; czyli  o  7.00,  9.00 , 11.00  i  17.00

Składka  przeznaczona jest na świętopietrze (czyli utrzymanie bazyliki św. Piotra)

W  Boże Narodzenie starajmy się czas spędzać w rodzinnym gronie wśród najbliższych.

w przyszły Poniedziałek   Święto św. Szczepanapierwszego męczennika

Msze święte tak jak w każdą niedzielę; czyli  o  7.00,  9.00 , 11.00  i  17.00

na Sumie. o godz. 11.00 poświęcenie owsa do siewu

Składka  przeznaczona jest na UPJP II w Krakowie

Roraty przez cały Adwent codziennie rano o godz.7.00

Zachęcamy do udziału w tych adwentowych nabożeństwach wszystkich, dzieci, młodzież oraz osoby starsze  razem z Maryją oczekujmy na przyjście Jezusa.

Panie z Zespołu Charytatywnego w Sali parafialnej dla wszystkich dzieci uczestniczących w roratach serwują  gorącą herbatę oraz drożdżówkę

Zaraz po świętach rozpocznie się wizytacja duszpasterska, czyli kolęda . Na kolędę przygotowujemy ołtarz domowy, a więc stół nakryty białym obrusem, krzyż , Pismo Święte , palące się świece, kropidło i wodę święconą. Wodę święconą można zabrać z przedsionka kościoła.

Wizytacja Duszpasterska czyli KOLĘDA w tym roku będzie wg. Następującego porządku ; Raciborowice , Zastów , Kończyce, Dziekanowice  , Batowice i Prawda ,

Tradycyjnie w naszej parafii  wraz z księdzem po kolędzie idą  ministranci oraz P.Organista , który u nas pracuje jeszcze  tylko do końca lutego. Pamiętajmy że ofiary składanie P.Organiście przy kolędzie są częścią Jego wynagrodzenia za całoroczną jego pracę.

Harmonogram tegorocznej kolędy znajdziecie w gablocie przykościelnej i na stronach internetowych naszej parafii. Będzie podawany w Ogłoszeniach w każdą niedzielę. Zaznaczamy jednak że w wyjątkowych wypadkach, porządek kolędy może ulec zmianie.

W związku z tym że niedawno była spowiedź parafialna podczas  odnowienia Misji Świętych nie będzie specjalnej SPOWIEDZI  ADWENTOWEJ  ;  spowiadamy codziennie  pół godziny przed Mszą św. rano lub wieczorem dlatego  bardzo prosimy aby korzystać ze spowiedzi aby dobrze przygotować się na nadchodzące święta.

w  najbliższy piątek  23.XII od godz.9.00 będziemy odwiedzali po domach tych chorych, którzy tu do kościoła do spowiedzi przyjść nie mogą, będziemy im udzielali  Sakramentu namaszczenia.

Bardzo prosimy aby najpóźniej do czwartku zgłaszać tych chorych.

Chorych, których odwiedzamy w każdy Pierwszy piątek nie zgłaszać, są bowiem już zapisani.