34 Niedziela Zwykła – 26. XI. 2023 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godz. 11. 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia. Za odmówienie tego Aktu można dzisiaj zyskać odpust zupełny.
  2. O godz. 16. 30 Nieszpory i po nich Msza Święta.
  3. Dzisiaj o godz. 18. 00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.
  4. Kalendarz liturgiczny:
  • Środa – O godz. 17. 00 Msza Święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Czwartek – Święto św. Andrzeja Apostoła.
  • Piątek – pierwszy miesiąca. Msza Święta wynagradzająca Sercu Jezusa oraz Litania o godz. 00. Spowiedź przez cały tydzień pół godziny przed Mszą Świętą rano i wieczorem
  • Sobota – pierwsza miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy Świętej o godz. 7. 00. Od godz. 9. 00 odwiedziny chorych z Panem Jezusem. Kończy się Rok Liturgiczny.
  • Niedziela – Pierwsza miesiąca. Zmianka Różańcowa po Mszy o godz. 7. 00. Rozpoczynamy Adwent czyli czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Pomogą nam w tym Roraty, które będą odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 6. 45, oraz spowiedź Adwentowa.
  1. Składamy serdeczne: BÓG ZAPŁAĆ tym rodzinom, które w tym roku wywiązały się z przywileju ubierania ołtarzy kwiatami. Od przyszłej niedzieli do 2 lutego nie ubieramy ołtarzy kwiatami.
  2. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków. Te poświęcone opłatki Panowie kościelni rozniosą po całej parafii. Ofiary składane im przy tej okazji są wynagrodzeniem za ich służbę przy parafii. Warto mieć w domu na stole wigilijnym poświęcone opłatki, a nie kupione gdzieś w sklepie.
  3. Za tydzień też Panie z Zespołu Charytatywnego będą rozprowadzać po Mszach Świętych świece CARITAS – WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY. Za każdą świecę nasza parafia oddaje 10 złotych do Caritasu.
  4. Spotkanie dla kandydatów na ministranta – wtorek o godz. 15. 30.
  5. Spotkania klasy VIII: wtorek – godz. 18. 00 lub piątek – godz. 18. 00.
  6. Dzisiaj przed kościołem kwestuje dziadek na kosztowną operację ośmioletniej Sofii.
  7. Od 1 września kancelaria jest otwarta w nowych godzinach: środa i piątek – od 19. 00 do 20. 00;  sobota – od 8. 00 do 9. 00.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”.
  9. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy ś. p. Piotra Nowaka i Krzysztofa Krzyk. Pomódlmy się za nich: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…