Dzisiaj obchodzimy  Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu Litania do Najśw. Serca Jezusowego i akt zawierzenia Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

O godz. 16.30  Nieszpory

W tym tygodniu :

Środa  –      od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

o godz.17.00 wieczorna  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek  –     od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

o godz.17.00 wieczorna  Msza św. z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

Sobotę        kończy się Okres Zwykły i cały Rok Liturgiczny

Od przyszłej niedzieli  rozpoczyna się  Okres Adwentu.

Adwent to czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela na świat i do każdego z nas. Na to spotkanie przygotowujemy się przez Roraty i spowiedź Adwentową,

Roraty u nas w Kościele będą tradycyjnie przez cały Adwent codziennie rano o godz.7.00.

W związku z zarządzam, Metropolity Krakowskiego by  do końca 2020 roku  z racji setnej rocznicy urodzin papieża Polaka we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, a na jej  zakończenie by  odmówić jedną dziesiątkę różańca oraz Litanię do św. Jana Pawła II.  zapraszamy w środę i piątek na wieczorną adorację na godz. 16.30.  W listopadzie modlitwy prowadzą mieszkańcy Dziekanowic.

Składamy serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom, które w tym roku wywiązały się z przywileju ubierania ołtarzy kwiatami. Od przyszłej niedzieli ; I-szej Adwentu aż do 2 lutego nie ubieramy ołtarzy kwiatami. Jednakże bardzo prosimy  o przystrojenie choinkami i stroikami ołtarzy na czas Bożego Narodzenia,

ofiary na całoroczne utrzymanie naszego parafialnego cmentarza można składać  do puszki, która znajduje się obok ołtarza św. Małgorzaty na ławce  z gazetami lub na Konto parafii  ;  zaznaczając  ” ofiara na cmentarz ” .