Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu Litania do Najśw. Serca Jezusowego i akt zawierzenia Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

O godz. 16.30  Nieszpory

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej oraz Zespołu Charytatywnego naszej parafii dotyczące rozpoczętego Synodu nt. roli świeckich w kościele – etap parafialny.

Z racji wspomnienia św. Cecylii patronki muzyki kościelnej jak co roku członkowie orkiestry „Wieniawa”w dzisiejszą niedzielę zbierają  składkę  na potrzeby Orkiestry  , ponieważ dzisiaj jest  3-cia niedziela miesiąca dlatego składkę  przeznaczoną na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii zbierzemy za tydzień w przyszłą niedzielę.

W tym tygodniu :

Poniedziałek   –   św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

Wtorek          –   św. Klemensa I , papieża i męczennika

Środa              św. męczenników, Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

o godz.17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek         św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

Piątek       o godz.17.00  Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

w Sobotę      – kończy się Okres Zwykły i cały Rok Liturgiczny

w najbliższą Sobotę 27 listopada o godz. 15-tej tu w kościele w Raciborowicach odbędzie się Uroczysty Koncert Cecyliański w wykonaniu Orkiestry „Wieniawa” wystąpią zaproszeni przez Orkiestrę soliści. Zapraszamy wszystkich zarówno parafian jak i gości .

Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Okres Adwentu.

Adwent to czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela na świat i do każdego z nas. Na to spotkanie przygotowujemy się przez Roraty i spowiedź Adwentową,

Roraty u nas w Kościele będą tradycyjnie przez cały Adwent codziennie rano o godz.7.00.

W tym roku tak jak to było w roku ubiegłym Panie z Zespołu Charytatywnego nie będą  rozprowadzać świec Caritasu, jako Wigilijne dzieło pomocy, świece te będą stanowiły część adwentowej dekoracji i będzie je można nabyć tu w kościele wrzucając ofiary do skarbonki z napisem Caritas, to nie jest zapłata za świece, lecz konkretna pomoc potrzebującym, gest chrześcijańskiego miłosierdzia.

Składamy serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom, które w tym roku wywiązały się z przywileju ubierania ołtarzy kwiatami. Od przyszłej niedzieli ; I-szej Adwentu aż do 2 lutego nie ubieramy ołtarzy kwiatami.  Jednakże bardzo prosimy o przystrojenie choinkami i stroikami ołtarzy na czas Bożego Narodzenia,

Tradycyjnie od 1 niedzieli Adwentu Pan Kościelny będzie roznosić po naszych domach poświęcone w przyszłą niedzielę  na Roratach opłatki na tegoroczny Wieczór wigilijny.

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie dla pielgrzymów do Kalwarii  Pacławskiej, Przemyśla, Zamościa, Sandomierza i Radecznicy oraz zapraszamy wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Libanu i zainteresowanych lutową pielgrzymką do Ziemi Świętej.