W dzisiejszą niedzielę  przeżywamy  w całej Archidiecezji Krakowskiej VI  Światowy „Dzień Ubogich”. dlatego po wszystkich Mszach św. młodzież ze Szkolnego Koła Caritas prowadzi  kwestę do puszek na archidiecezjalne dzieła miłosierdzia.

po Sumie o godz. 12.00  spotkanie Rady  Parafialnej i P. Organisty.

o godz. 16.30 Nieszpory

W tym tygodniu przypada  ;

w Środę    rocznica poświęcenia Bazylik św.Piotra i św. Pawła Apostołów

o godz.17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w  Czwartek          –  św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

w  Piątek        bł.Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

o godz.17.00  Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

Z racji wspomnienia św. Cecylii patronki muzyki kościelnej jak co roku członkowie orkiestry „Wieniawa” w przyszłą niedzielę zbierać składkę  na potrzeby Orkiestry  , ponieważ  jest  to 3-cia niedziela miesiąca dlatego składkę  przeznaczoną na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii zbieramy w dzisiejszą niedzielę.

W przyszłą niedzielę  w naszej  parafii  rozpoczyna się  RENOWACJA czyli odnowienie Misji Świętych , które mają być szczególnym czasem łaski Bożego Miłosierdzia, czasem głoszenia Orędzia Zbawienia, wezwaniem do nawrócenia i powierzenia na nowo swojego życia Bogu. Jest to również czas, w którym Bóg wzywa całą Parafię do zaangażowania się w służbę Kościołowi poprzez osobistą wiarę, pogłębienie jej w pełnieniu uczynków miłości.

Chciejmy wszyscy w czasie tych dni odnowienia Misji świętych zasłuchać się w Słowo Boga, chciejmy wejść do Szkoły Chrystusa i być pilnymi Jego uczniami. Po roku znów przyjadą do nas Ojcowie Misjonarze. O.Józef Szczecina oraz O.Ireneusz Homoncik ze Zgromadzenia Księży Redemtorystów  .Zachęcamy więc wszystkich do znalezienia czasu na odnowienie Misji. Szczególnie tych, którzy przyjęli postawę dystansu do Kościoła, którzy się zniechęcili grzechami innych, brakiem autentycznego świadectwa wierzących. Zachęcamy do otwarcia swoich sumień i umysłów na światło Bożej prawdy oraz otwarcie swoich serc na Bożą Miłość. Pozwólcie Bogu przemienić siebie, swoje rodziny i całą naszą parafię.

Zachęcam więc wszystkich do zapoznania się z programem misyjnym.

Szczegółowy Program Misji świętych  jest w gablotce przykościelnej oraz na stronach internetowych naszej parafii, zostanie także dostarczony przez członków Rady Parafialnej  do każdej rodziny.