Dzisiaj z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca  na zakończenie Mszy św. odprawimy adorację Najświętszego Sakramentu.

po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

o godz. 16.30  Różaniec z wypominkami

W tym tygodniu przypada  ;

we  Wtorek     – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

w Środę       św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

o godz.17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w  Czwartek          –   św. Marcina z Tours, biskupa

Narodowe Święto Niepodległości  rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

w  Piątek        – św. Jozafata, biskupa i męczennika

o godz.17.00  Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

w  Sobotę    – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,   pierwszych polskich męczenników

Msze święte z wypominkami są  w kościele  do jutra o godz.7.00  i 17.00

Różaniec za zmarłych  połączony z wypominkami jednorazowymi będziemy odprawiać jeszcze  jutro o godz. 16.30 .

W przyszłą niedzielę  przeżywać będziemy w całej Archidiecezji Krakowskiej V Światowy „Dzień Ubogich”. dlatego zostanie przeprowadzona kwesta do puszek na archidiecezjalne dzieła miłosierdzia.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na całoroczne utrzymanie cmentarza,  wywóz śmieci, koszenie traw , modernizację alejek cmentarnych.

Bóg zapłać więc tym wszystkim , którzy czują się współodpowiedzialni  za całoroczne  utrzymanie cmentarza.

Gorące podziękowanie kierujemy do tych którzy dokonują segregacji śmieci, zabierając wypalone znicze zwłaszcza szklane do domów.

W przyszłą niedzielę  przybędą do nas klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej aby na wszystkich Mszach Świętych wraz z nami modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Będą głosili Słowo Boże a po  Mszy św. o 11.00 spotkają się z ministrantami i lektorami oraz z młodzieżą klas 7 i 8 , która przygotowuje się do Bierzmowania.