32 Niedziela Zwykła – 12. XI. 2023 r.

1. Dzisiaj i za tydzień po Mszach Świętych będą przeprowadzone wybory do Rady Parafialnej. Każdy dorosły parafianin może oddać głos na osobę, którą ze swej miejscowości widziałby w Radzie. Na karteczce należy napisać: imię i nazwisko, miejscowość oraz ulicę i numer domu danej osoby. Dobre jest, aby osoba wybrana wiedziała o kandydaturze. Te karteczkę wrzucamy do skrzynki. Karteczki i skrzynka będą znajdowały się w przedsionku kościoła. Osoba, która otrzyma najwięcej głosów zostanie zapytana o zgodę na Służbę w Radzie. Po otrzymaniu zgody, zostanie jej Członkiem.
  2. O godz. 16. 30 Nieszpory i po nich Msza Święta.
  3. Kalendarz liturgiczny:
  • Niedziela – Wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika.
  • Poniedziałek – Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych Męczenników Polski.
  • Środa – Msza Święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Piątek – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy. Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy Świętej o godz. 17. 00
  • Sobota – Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy. O godz. 11. 00 Msza Święta dziękczynna za dar powołania kapłańskiego księży z rocznika święceń 2000 i o powołania kapłańskie.
  • Niedziela – Wspomnienie bł. Salomei, Dziewicy. Światowy Dzień Ubogiego. Po Mszach zbiórka do puszek na dzieła charytatywne w parafii i diecezji.
  1. Za tydzień składka przeznaczona będzie na wsparcie naszej Orkiestry Dętej „Wieniawa”.
  2. Jak co roku jesienią zbieramy dary z warzyw i owoców na Krakowskie Seminarium Duchowne. Prosimy o składanie tych darów w stałych miejscach do wtorku do godz. 9. 00.
  3. Spotkanie dla kandydatów na ministranta – poniedziałek o godz. 15. 30.
  4. Spotkanie ministrantów – piątek godz. 17. 45.
  5. Spotkania klasy VIII przed Bierzmowaniem: wtorek – godz. 19. 00 lub piątek – godz. 18. 15. Spotkania klas VII odbędą się w przyszłym tygodniu.
  6. Od 1 września kancelaria jest otwarta w nowych godzinach: środa i piątek – od 19. 00 do 20. 00;  sobota – od 8. 00 do 9. 00.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.
  8. W zeszłym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. Piotra Drąga. Pomódlmy się za nie niego. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…