W dzisiejszą niedzielę przypada   100  rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości  

 

          O godz. 16.30  Uroczyste Nieszpory z modlitwami  w intencjach naszej Ojczyzny  .

 

A po wieczornej Mszy św. o godz. 18-tej tu w kościele w Raciborowicach odbędzie się Uroczysty Koncert Patriotyczny. Zagra Orkiestry „Wieniawa” wystąpią zaproszeni przez Orkiestrę soliści. Zapraszamy wszystkich zarówno do modlitwy jak i wieczornego śpiewu pieśni patriotycznych.

 

Na polecenie Ks.Abpa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego dzisiaj o godz. 12-tej zabiją wszystkie dzwony w całej Archidiecezji.

 

W tym tygodniu  :   

 

         Wtorek     –  wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,

                                                                       pierwszych polskich męczenników

 

        Środa      o godz.17.00  Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

        Piątek       o godz.17.00  Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

 

        Sobota             –    św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

 

Jak co roku jesienią członkowie orkiestry „Wieniawa”  zbierają dzisiaj  składkę  na potrzeby Orkiestry.

 

 

W przyszłą niedzielę  przeżywać będziemy w całej Archidiecezji Krakowskiej „Dzień Ubogich”. dlatego zostanie przeprowadzona kwesta do puszek na archidiecezjalne dzieła miłosierdzia.

 

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w minioną środę 7 listopada w Muzeum Archidiecezji Krakowskiej imienia Kardynała Karola Wojtyły na ul.Kanoniczej 19 ks. Abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski dokonał otwarcia wystawa „Polonia Sakra”, wśród ponad dwustu  eksponatów , wyjątkowych dzieł sztuki naczelne  miejsce znajduje obraz„ Matki Bożej z gruszką „  stanowiący własność Parafii św. Małgorzaty w Raciborowicach. Umieszczony został w ołtarzu  specjalnie zaaranżowanej kaplicy. Obraz ten  można  oglądać zwiedzając Muzeum , które jest dostępne codziennie od wtorku do soboty w godzinach od 10–tej do 16-tej. 

 

W przyszłą niedzielę przypada 3-cia niedziela miesiąca więc składka będzie przeznaczona na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii.