O godz. 16.30  Nieszpory

pierwszych polskich męczenników

o godz.17.00  Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w  Piątek          o godz.17.00  Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

W przyszłą niedzielę  przeżywać będziemy w całej Archidiecezji Krakowskiej „Dzień Ubogich”. dlatego zostanie przeprowadzona kwesta do puszek na archidiecezjalne dzieła miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę przypada 3-cia niedziela miesiąca więc składka będzie przeznaczona na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii.

Końcem września br w Liście Pasterskim skierowanym do wszystkich wiernych Archidiecezji Krakowskiej, nasz Metropolita ks.Abp Marek Jędraszewski  pisał ;

Drodzy Siostry i Bracia!

W tej dramatycznej godzinie naszych czasów potrzebna jest nam wszystkim wielka postawa czuwania. Potrzebna jest nam również wielka modlitwa – za siebie, za nasze rodziny, za nasz polski naród, za Kościół, za Europę. Kształt tej modlitwy wyraził św. Jan Paweł II w swoim biskupim, a  następnie papieskim zawołaniu: „Totus Tuus”. Był on „cały dla Maryi” – a przez to „cały dla Chrystusa”. Tym samym wyznaczył on nam duchową drogę, którą winniśmy zdążać: przez Maryję do Chrystusa – aby uzyskać bezcenny pokój serca i na co dzień żyć nadzieją osiągnięcia życia wiecznego.

Podejmując tę drogę, tym bardziej rozumiemy, że świętowanie rocznic związanych z życiem i działalnością Jana Pawła II nie jest zwykłym nawiązywaniem do „okrągłych” dat związanych z jego biografią; że jest ono świadomym podejmowaniem przez nas tego duchowego dziedzictwa, jakie nam pozostawił; że jest zadaniem, którego rzetelne wypełnienie sprawi, iż z obecnych duchowych zmagań i zagrożeń wyjdziemy jeszcze bardziej wewnętrznie silni i mocni; że staniemy się bardziej maryjni – a przez to bardziej Chrystusowi.

W związku z tym… zarządzam, by od 1 listopada br. aż do końca 2020 roku we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec której należy odmówić jedną dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II. Niech ta szczególna modlitwa, zanoszona do Boga w 100-lecie jego urodzin, stanie się wyrazem naszej wielkiej wdzięczności za dar Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego, a jednocześnie naszą serdeczną prośbą, aby nieustannie wstawiał się za swoją ukochaną Ojczyzną, za tak bliskim jego sercu Krakowem i całą Archidiecezją Krakowską.

Realizując zarządzenie Metropolity po ukończeniu oktawy  z Uroczystości Wszystkich Świętych od dzisiaj aż do końca 2020 roku pół godziny przed wieczorną Mszą św. czyli we wszystkie niedziele,  środy i piątki będzie w naszym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu, do prywatnej adoracji , którą kończyć będzie jeden dziesiątek Różańca świętego oraz Litania do św. Jana Pawła II.

Bardzo wszystkich proszę abyście postarali się znaleźć przynajmniej raz w tygodniu czas i przyszli na adorację, by nie było takich dni że Jezusa Eucharystycznego adoruje tylko kapłan.

Ze względów praktycznych kolejno przez miesiąc modlitwę różańcową i Litanię do św. Jana Pawła II poprowadzą mieszkańcy poszczególnych wiosek naszej parafii wg. Kolejności alfabetycznej, tym razem od końca ; czyli teraz w listopadzie mieszkańcy Zastowa , w grudniu z Raciborowic, w styczniu z Prawdy, w lutym z Kończyc, w marcu z Dziekanowic i w kwietniu z Batowic,