W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy poświęcenia Kościoła dlatego po Sumie  będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu ; modlitwy za kościół i odśpiewamy  uroczyste Te Deum.

O godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe

W tym tygodniu ;

jutro Poniedziałek –   UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIETYCH

Msze święte u nas w kościele będą o godz. 7.00 , 9.00  i  11.00.

godz. 14.00  Uroczyste Nieszpory a po nich wyruszy procesja na cmentarz .  Na cmentarzu po procesji i wypominkach za zmarłych, o godz.15.00 będzie przed Kaplicą Msza św.  za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

Wieczornej Mszy św. w kościele już nie będzie.

Zapraszamy wszystkich do udziału w Nieszporach i procesji na cmentarz

we Wtorek     – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (dzień zaduszny)

Msze święte z wypominkami będą  o godz.7.00 , 9.00  i 17.00. oraz o 8.00 na cmentarzu

Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami o godz. 16.30

w Środę   –   o godz.17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w Czwartek        –   św. Karola Boromeusza, biskupa

Pierwszy Czwartek miesiąca –  spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.00

o godz.17.00 Msza św. oraz modlitwy za pośrednictwem Św. Jana Pawła II o powołania kapłańskie i zakonne  , po Mszy św. wieczornej  spotkanie młodzieży klas 7 i 8 szkoły podstawowej w ramach przygotowania do bierzmowania

w Piątek Pierwszy Piątek miesiąca  –  spowiedź rano od godz. 6.30 oraz wieczorem od godz. 16.00

Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej  Mszy św.

Od godz. 9.00  odwiedziny chorych w domach

w  Sobotę   Pierwsza Sobota miesiąca ,Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

w przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

Msze święte z wypominkami będą przez całą oktawę czyli do przyszłego poniedziałku o godz.7.00  i 17.00     oraz o godz. 8.00 w kaplicy na cmentarzu do soboty .

Różaniec za zmarłych  połączony z wypominkami jednorazowymi będziemy odprawiać  przez całą oktawę czyli do przyszłego poniedziałku  o godz. 16.30 .

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. Dlatego w tych dniach pamiętajmy o modlitwie za zmarłych.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę pomodlą się za zmarłych zyskują odpust, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące ; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny pod warunkiem ,że w czasie nawiedzenia świątyni odmówimy Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz będąc w stanie łaski uświęcającej przystąpimy do Komunii św. i pomodlimy się w intencjach Ojca św. Odpust ten można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia za jedną duszę.

Wczoraj , dzisiaj oraz jutro na cmentarzu członkowie Rady Parafialnej  zbierają ofiary na całoroczne utrzymanie i potrzeby cmentarzazwłaszcza wywóz śmieci , koszenie traw, modernizacja alejek cmentarnych,  za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.