W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy poświęcenia Kościoła dlatego po Sumie  będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu ; modlitwy za kościół i odśpiewamy  uroczyste Te Deum.

po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z naszego kościoła Orszak Świętych  .

O godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe

W tym tygodniu ;

w Poniedziałek  o godz.16.30  różaniec  będą prowadzili ministranci i lektorzy wraz z rodzicami Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich, zarówno dzieci, młodzież, która przyjęła wczoraj Sakrament Bierzmowania jak i starszych.

we Wtorek     –   UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIETYCH

Msze święte u nas w kościele będą o godz. 7.00 , 9.00  i  11.00.

godz. 14.00  Uroczyste Nieszpory a po nich wyruszy procesja na cmentarz .

Na cmentarzu po procesji i wypominkach za zmarłych, o godz.15.00 będzie przed Kaplicą Msza św.  za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

Wieczornej Mszy św. w kościele już nie będzie.

Zapraszamy wszystkich do udziału w Nieszporach i procesji na cmentarz

w Środę     Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (dzień zaduszny)

Msze święte z wypominkami będą  o godz.7.00 , 9.00  i 17.00. oraz o 8.00 na cmentarzu

o godz.17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w Czwartek –  Pierwszy Czwartek miesiąca-

spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.00

Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami o godz. 16.30

o godz.17.00 Msza św. oraz modlitwy za pośrednictwem Św. Jana Pawła II o powołania kapłańskie i zakonne  , po Mszy św. wieczornej  spotkanie młodzieży klas 6-tych i 7-mych szkoły podstawowej  w ramach przygotowania do bierzmowania

w Piątek     św. Karola Boromeusza, biskupa

Pierwszy Piątek miesiąca  –  spowiedź rano od godz. 6.30 oraz wieczorem od godz. 16.00

Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej  Mszy św.

Od godz. 9.00  odwiedziny chorych w domach

Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami o godz. 16.30

o godz.17.00 wieczorna  Msza św.

w  Sobotę  Pierwsza Sobota miesiąca ,Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami o godz. 16.30

o godz.17.00 wieczorna  Msza św.

Zbiórki ministrantów i lektorów oraz chłopców którzy chcą być ministrantami w sobotę o godz.9.00

w przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

Msze święte z wypominkami będą przez całą oktawę czyli do przyszłego wtorku 8 listopada  o godz.7.00  i 17.00     oraz w kaplicy na cmentarzu o godz. 8.00

Różaniec za zmarłych  połączony z wypominkami jednorazowymi będziemy odprawiać również przez całą oktawę czyli do przyszłego wtorku  o godz. 16.30 .

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. Dlatego w tych dniach pamiętajmy o modlitwie za zmarłych.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę pomodlą się za zmarłych zyskują odpust, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące ; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny pod warunkiem ,że w czasie nawiedzenia świątyni odmówimy Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz będąc w stanie łaski uświęcającej przystąpimy do Komunii św. i pomodlimy się w intencjach Ojca św. Odpust ten można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia za jedną duszę.

dzisiaj oraz we Wszystkich Świętych  na cmentarzu członkowie Rady Parafialnej  zbierają ofiary na całoroczne utrzymanie i potrzeby cmentarza zwłaszcza wywóz śmieci , wodę przy cmentarzu, koszenie traw, modernizacja alejek cmentarnych,  za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Przyjmujemy jeszcze na wypominki oraz na Msze św. za naszych bliskich zmarłych

Tak jak to było w latach ubiegłych wypominki jednorazowe – na zwykłych kartkach lub na tych które znajdują się na ołtarzu św. Małgorzaty w miarę wyraźnie – wypisujemy dowolną ilość naszych zmarłych i wrzucać je będziemy wraz z dowolną ofiarą do skrzynki, która znajduje się  pod figurą Jezusa Miłosiernego .

Za dusze tych zmarłych modlić się będziemy w pierwsze osiem dni listopada na Mszach św. odprawianych na cmentarzu , oraz podczas różańca za zmarłych przed wieczorną Mszą św.

Natomiast wypominki całoroczne czytane przez cały rok przed Mszą św. niedzielną o godz. 7.00  czy o 9.00 zapisujemy u Księdza na plebanii .

Trwa jeszcze  czyszczenie i sprzątanie grobów na cmentarzu przed Wszystkimi Świętymi, gorąca prośba aby wszystkie trawy, liście, kwiaty i ziemię nie wrzucać do kontenera na śmieci tylko wynosić do wykopanego dołu między starym a nowym cmentarzem, to są rzeczy organiczne, które się szybko rozkładają,

Natomiast wszelkiego rodzaju znicze szklane i plastiki, sztuczne wieńce czy kwiaty wrzucać do kontenera obok bramy wejściowej lub najlepiej zabierać do domów.