Dzisiaj Pierwsza Niedziela

Po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

O godz. 16.30 Różaniec połączony z wypominkami za zmarłych

o 17.00  Msza św.

W tym tygodniu  :

Czwartek   –     Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Piątek         –    św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

o godz.17.00  Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

Sobota          –       św. Marcina z Tiurs, biskupa

99  rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Trwa  oktawa Wszystkich Świętych dlatego do  środy włącznie   Msze święte z wypominkami będą o godz.7.00  i 17.00  oraz w kaplicy na cmentarzu o godz. 8.00

Różaniec za zmarłych  połączony z wypominkami będziemy odprawiać również przez całą oktawę  czyli do środy  po Mszy św. o godz. 17.00

W  Uroczystość Wszystkich Świętych , Dzień Zaduszny i całą oktawę aż do 8 listopada wierni Kościoła Katolickiego w sposób szczególny pamiętają o bliskich zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. Dlatego w tych dniach pamiętajmy o modlitwie za zmarłych.

Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na całoroczne utrzymanie cmentarza,  wywóz śmieci, koszenie traw oraz modernizację alejek cmentarnych.

Główny ciężar utrzymania cmentarza spoczywa na barkach parafian z Raciborowic, czasem wyrażam zgodę na pochówki osób spoza parafii  tylko wtedy gdy rodzina posiada na naszym cmentarzu grób przodków  i to miejsce opłacają , wyjątek  stanowią parafie Kantorowice i Prusy które w dekretach erygujących mają zapisane , że ich cmentarzem pozostaje cmentarz w Raciborowicach,

Bóg zapłać więc tym wszystkim , którzy czują się współodpowiedzialni  za całoroczne  utrzymanie cmentarza.  Gorące podziękowanie kieruję do tych którzy dokonują segregacji śmieci, zabierając wypalone znicze do domów.  Serdeczne podziękowanie składam Członkom Rady Parafialnej za chętne służenie przez kolejne dwa  dni  aby zbierać te ofiary.

Ojciec św. Franciszek ustanowił 33 Niedzielę Zwykłą „Dniem Ubogich”. Jak słyszeliśmy w dzisiaj odczytanym Liście Pasterskim ks.abpa Marka Jędraszewskiego w przyszłą niedzielę w całej Archidiecezji Krakowskiej zostanie przeprowadzona kwesta do puszek na archidiecezjalne dzieła miłosierdzia.

Zwracam się do Pań z Zespołu Charytatywnego naszej Parafii o przeprowadzenie tej kwesty w przyszłą niedzielę 12 listopada po wszystkich Mszach św.

W najbliższy czwartek 9 listopada w naszej parafii zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ( sprzęt RTV i AGD     np. pralki, telewizory, komputery ).

Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwala na gromadzenie środków finansowych, dzięki którym możemy wspierać projekty misyjne. W tym roku przychody z Akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce .

Akcja ta już po raz kolejny jest przeprowadzana w naszej parafii,

Szczegóły znajdziecie na ulotkach , które można zabrać z przedsionka kościoła, A zużyty, niepotrzebny sprzęt AGD i RTV  można składać w ten czwartek do godz 10-tej na placu przy OSP w Raciborowicach. Gdyby jakaś starsza osoba miała kłopot z dostarczeniem ciężkiego sprzętu AGD na plac przy remizie niech do godz. 9-tej wystawi go przy drodze przed posesją. Prosiłem członków Rady Parafialnej aby postarali się zorganizować z każdej wioski transport.