Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca

Po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

O godz. 16.30 Różaniec połączony z wypominkami za zmarłych

o 17.00  Msza św.

W tym tygodniu  :

Piątek         –     Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

o godz.17.00  Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

na Wieczorną Mszę św. przychodzą obowiązkowo wszyscy ministranci, lektorzy i kandydaci na ministrantów

a po Mszy św. wieczornej  będzie zaległe spotkanie młodzieży klas 7-8 szkoły podstawowej oraz III  gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania

Sobota        –    św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

W przyszłą niedzielę      –       św. Marcina z Tiurs, biskupa

100  rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Wdzięczni za dar wolności w setną rocznicę odzyskania niepodległości w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. będziemy się w sposób szczególny modlili w intencjach naszej Ojczyzny  .

A po wieczornej Mszy św. o godz. 18-tej tu w kościele w Raciborowicach odbędzie się Uroczysty Koncert Patriotyczny. Zagra Orkiestry „Wieniawa” wystąpią zaproszeni przez Orkiestrę soliści. Zapraszamy wszystkich zarówno do modlitwy jak i wieczornego śpiewu pieśni patriotycznych.

Jak co roku w listopadzie  w przyszłą niedzielę członkowie orkiestry „Wieniawa”  zbiorą  składkę  na potrzeby Orkiestry.

Trwa  oktawa Wszystkich Świętych dlatego do  czwartku włącznie   Msze święte z wypominkami będą o godz.7.00  i 17.00  oraz w kaplicy na cmentarzu o godz. 8.00

Różaniec za zmarłych  połączony z wypominkami będziemy odprawiać również przez całą oktawę  czyli do czwartku  po Mszy św. o godz. 17.00

Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na całoroczne utrzymanie cmentarza,  wywóz śmieci, koszenie traw oraz modernizację alejek cmentarnych.

Bóg zapłać więc tym 482 osobom , 269 z naszej parafii oraz 213 spoza parafii, którzy czują się współodpowiedzialni  za całoroczne  utrzymanie cmentarza.

Gorące podziękowanie kieruję do tych którzy dokonują segregacji śmieci, zabierając wypalone znicze do domów.

Serdeczne podziękowanie składam Członkom Rady Parafialnej za chętne służenie przez kolejne dwa  dni  aby zbierać te ofiary.

Ojciec św. Franciszek ustanowił 33 Niedzielę Zwykłą „Dniem Ubogich”. W  Liście Pasterskim ks.abp Marek Jędraszewski  zapowiada że w przyszłą niedzielę w całej Archidiecezji Krakowskiej zostanie przeprowadzona kwesta do puszek na archidiecezjalne dzieła miłosierdzia. Ale ze względu na fakt że w przyszłą niedzielę składkę zbierać będzie orkiestra „Wieniawa” w naszej parafii zbierać będziemy ofiary na ubogich za dwa tygodnie w niedzielę 18-tego listopada.

Zwracam się do Pań z Zespołu Charytatywnego naszej Parafii o przeprowadzenie tej kwesty w niedzielę 18 listopada po wszystkich Mszach św.